Açılış Erdoğan’dan

Bursa 22 Eylül 2016 19:54
Videoyu Aç Açılış Erdoğan’dan
A
a

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 5 kıtadan çok sayıda öğrencinin okuyacağı Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışını ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını söyledi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 5 kıtadan çok sayıda öğrencinin okuyacağı Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını söyledi. Bu yıl 5 kıtadan 80 yabancı öğrenci ile birlikte toplam 168 öğrencinin eğitim gördüğü okulda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Adını, Avrupa kapılarını Osmanlı'ya açan, İslam’ın Avrupa’da yayılmasını sağlayan Sultan Murad Hüdavendigar Han hazretlerinden alan bu lise, sahip olduğumuz kültürümüzün 5 kıtaya yayılmasına öncülük edecek önemli bir merkez olacak” dedi.
CİDDİ BİR FARK
Tarih dersinin anlatıldığı bir sınıfta, okula İsmini veren Murad Hüdavendigar Han'ın hayatı ile ilgili bilgi veren Başkan Mustafa Dündar, iki yıl gibi kısa sürede tamamlanarak eğitime kazandırılan okulun Osmangazi Belediyesi’nin eğitime yaptığı en ciddi yatırım olduğunu ifade ederek, "Arsa temininden inşaat ve çevre düzenlemesine kadar her şeyiyle üstlenip yaptığımız lisemiz gerek mimarisi, gerekse öğrencilere sunduğu imkanlar yönünden çok ciddi bir fark oluşturuyor. Burada fonksiyonel yapısıyla ciddi bir eğitim kurumu ortaya çıktı. Bu okul, aslında bizim kültürümüzü yansıtacak. Murad Hüdavendigar'ın adının Bursa’dan çıkıp Balkanlar'a yayılmasıyla, Türk kültürünün 3 kıtaya değil, bu defa 5 kıtaya yansıması bu okulla sağlanacak. Burada uluslararası kalitede eğitim verilecek. Pazartesiden itibaren 52 farklı ülkeden öğrencilerimiz gelecek." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış için Ekim ayının içinde Bursa'ya gelebileceği öğrenildi.  
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat