Adana’Da “19 Mayıs” Coşkuyla Kutlandı

Türkiye 19 Mayıs 2017 22:02
Videoyu Aç Adana’Da “19 Mayıs” Coşkuyla Kutlandı
A
a

Adana’Nın Seyhan İlçesinde 19 Mayıs Atatürk’Ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Dolayısıyla Düzenlenen ‘Meşalelerle Yürüyor, Konserler Coşuyoruz’ Sloganı Altında Meşaleli Yürüyüş Düzenlendi.

Adana’nın Seyhan ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen ‘Meşalelerle yürüyor, konserler coşuyoruz’ sloganı altında meşaleli yürüyüş düzenlendi.
İstasyon meydanın kurulan dev platformda, yürüyüş sonrasında Kübalı bir grup ‘İzmir’in dağlarında çiçekler açar’ şarkısını söyledi. Programa davetli olarak Adana’ya gelen, Küba’nın Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals yaptığı konuşmada, Türkiye için önemli bir gün olduğunu belirterek, “Bugün Türkiye’de olduğu kadar, Küba’da da önemli bir gün. Küba devrimi Türk Cumhuriyet tarihinden etkilenmiş bir devrimdir. Küba’nın önemli liderleri devrim yaparken Atatürk’ün yolunu izlemişlerdir. Küba devrimi aslında tamamen Atatürk’ün devrimlerinden ve ideolojilerinden etkilenmiştir’ ifadelerini kullandıktan sonra Adana halkını selamladı.
Küba Büyükelçisinin konuşmasının ardından sevilen şarkıcı Mehmet Erdem sahneye çıkarak Adanalıları coşturdu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat