Loading...

Adularya İşçileri Ücretlerini Alamadıkları Gerekçesiyle Üretimi Durdurdu

Türkiye 17 Ocak 2018 16:09
Videoyu Aç Adularya İşçileri Ücretlerini Alamadıkları Gerekçesiyle Üretimi Durdurdu
A
a

Beypazarı Nallıhan Ve Mihalıçcık İlçelerinden Servislerle Taşınan Ve Maden Sahasında Çalışan Adularya İşçileri, İki Yıldır Düzenli Olarak Alamadıkları Ve Son Olarak Da Ödenmeyen 3 Buçuk Aylık Maaşları İçin Üretimi Durdurdu.

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde bulunan ve bir süre önce Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devredilen Adularya Enerji Üretimi ve Madencilik A.Ş. Yunus Emre Termik Santralinde çalışan işçiler, 3.5 aylık maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile grev başlatarak üretimi durdurdu.
Beypazarı Nallıhan ve Mihalıçcık ilçelerinden servislerle taşınan ve maden sahasında çalışan işçiler, iki yıldır düzenli olarak alamadıkları ve son olarak da ödenmeyen 3.5 aylık maaşları için üretimi durdurdu. Dün akşam, 00:00-08:00 vardiyasında içeri girmeyen işçiler, gündüz vardiyasındaki işçilerle birlikte tertip alanında toplandı. Yaklaşık bin işçi, ücretleri ödeninceye kadar fiili greve devam edeceklerini söyledi.
Adularya Madencilik ve Elektirik Üretim A.Ş. firmasına Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması çerçevesinde el koyulmuş, şirket Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devredilmiş, ardından da kayyum atanmıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat