Loading...

Afrin’E En Büyük Askeri Sevkiyat

Türkiye 21 Ocak 2018 03:37
Videoyu Aç Afrin’E En Büyük Askeri Sevkiyat
A
a

Akşam Saatlerinde Harekatın Başladığı Afrin'e Son Dönemlerin En Büyük Askeri Sevkiyatı Yapılıyor. Fırat Kalkanı Harekatı Bölgesinden Çekilen Tank, Fırtına Obüsü Ve Topçu Bataryalarının Da Bulunduğu Toplam 150 Araçlık Afrin'e Doğru Yola Çıktı.

Akşam saatlerinde harekatın başladığı Afrin’e son dönemlerin en büyük askeri sevkiyatı yapılıyor. Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinden çekilen tank, fırtına obüsü ve topçu bataryalarının da bulunduğu toplam 150 araçlık Afrin’e doğru yola çıktı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Afrin harekatı sahada fiilen başlamıştır" sözü üzerine Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı harekatı ile bölgeye askeri sevkıyatlar da devam ediyor. Akşam saatlerinde Özgür Suriye Ordusu’nun sevkiyatından sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait araç ve mühimmat ve personel sevkıyatı da hız kazandı. Afrin’e yapılan son dönemlerin en büyük sevkıyatı başladı. Fırat Kalkan Harekatı’nın yapıldığı bölgelerden çekilen ve Türkiye’nin batı ile doğu illerinden gönderilen yaklaşık 150 araçlı fırtına obüsü zırhlı personel taşıyıcı topçu bataryaları, mühimmat bölgeye sevk ediliyor.
Öncüpınar Sınır kapısından geçen konvoy Afrin’e doğru ilerliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat