Loading...

Afrin Köylerinde Öso’Ya Sıcak Karşılama

Türkiye 19 Mart 2018 15:39
A
a
Suriye’nin Afrin şehrinin teröristlerden temizlenmesiyle şehrin kuzeyindeki köylerde bulunan halk Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askerlerini alkış ve tezahüratlarla karşıladı.
Suriye’nin Afrin şehrinin dün itibariyle teröristlerden temizlenmesini köylerdeki halk sevinçle karşıladı. Afrin’e 8 kilometre uzaklıkta bulunan Kamrock köyünde toplanan köy halkı ÖSO askerlerini alkış ve tezahüratla karşıladı.
ÖSO komutanlarından Abdul Karim Khalil köy halkına hitaben, "Siz bizim kardeşlerimizsiniz. Biz sizleri özgürleştirmeye geldik. Biz sizi öldürmeyiz. Sizlerin başına gelen bizim başımıza gelmiş demektir. Şimdi sizlerden bize mayınların yerlerini göstermenizi istiyoruz” dedi. Köy kadınları özgürlüğü tezahüratlarla kutlarken onlara hitaben konuşan Khalil, "Mayınları temizlendikten sonra evlerinize geri dönebileceksiniz, sizin güvenliğinizi temin edeceğiz" dedi.
Türkiye tarafından 20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı ile Türk ordusu tarafından desteklenen ÖSO, 58 gün sonra Afrin ve çevresini kontrol etmeyi başardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin bölgeyi rehabilite etmek ve altyapı ve üstyapının yeniden inşası yoluyla yeniden canlandırılması için adımlar atacağını ve halkın evlerine dönme fırsatını bulacağını söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat