Loading...

Afyonkarahisar’Da Kpss Heyecanı

Türkiye 22 Temmuz 2018 13:56
Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da Kpss Heyecanı
A
a

Kamu Personeli Seçme Sınavı (Kpss) Saat 10.00 İtibariyle Başladı. Afyonkarahisar’Da, Afyon Kocatepe Üniversitesi’Nde Sınava Girecek Olan Adaylar Sınav Öncesi Didik Didik Arandı. Okulun Giriş Kapıları Saat 10.00 İtibariyle Kapandı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu Afyonkarahisar’da da gerçekleştirildi.
Çoklu oturumlar şeklinde düzenlenen KPSS’nin ilk oturumu olan Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu 1 milyon 234 bin 617 adayın katılımıyla başladı. Saat 10.00 itibariyle başlayan sınavda adaylara, 120 soru için 130 dakika süre verildi. Afyonkarahisar’da sınava girilecek okullarda güvenlik önlemleri alındı. Görevlilerce okul girişlerinde sınava giren adaylar didik didik aranırken su dışında bir cismin bina içine girmesine izin verilmedi. Sınavın başlamasına 15 dakika kala bazı adaylar koşar adımlarla okulun yolunu tuttu. Saatler 10.00’u gösterdiğinde ise binanın kapısı görevliler tarafından kapatıldı.
Sınava bisikleti ile yetişmeyen çalışan Mustafa Duysak isimli bir vatandaş ise saniyelerle geç kalarak yetkililer tarafından içeri alınmadı. Dışarıda yakınlarını bekleyen aileler den bazıları tespih çekerken bazıları ise örgü örerek zaman geçirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat