Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Yesevi Hikmetleri Okuma Yarışması

Eğitim 26 Eylül 2016 10:25
Videoyu Aç Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Yesevi Hikmetleri Okuma Yarışması
A
a

Unesco 2016 Hoca Ahmed Yesevi Yılı Tanıtım Programları Çerçevesinde, Hoca Ahmed Yesevi Hakkında Bilgi Yarışması Düzenlendi.

UNESCO 2016 Hoca Ahmed Yesevi yılı tanıtım programları çerçevesinde, Hoca Ahmed Yesevi Hazretleri hakkında bilgi yarışması düzenlendi.
Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından UNESCO 2016 Hoca Ahmed Yesevi yılı tanıtım programları çerçevesinde, uluslararası düzeyde ve ilköğretim seviyesinde Hoca Ahmed Yesevi Hazretlerinin Dîvân-ı Hikmet adlı eserinden seçme hikmetleri okuma ve Hoca Ahmed Yesevi Hazretleri hakkında bilgi yarışması düzenlendi. Kazakistan başta olmak üzere Türkiye, Özbekistan, Kırgızistan, Çin, Rusya ve Türkmenistan’dan pek çok ilköğretim öğrencisinin katıldığı yarışma programı Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezi tiyatro ve sinema salonunda gerçekleştirildi.
Jüriliğini Kazakistan’ın önde gelen ilahiyatçı öğretim üyelerinin yaptığı yarışma programının içeriğini "Hoca Ahmed Yesevi’yi Tanıma" adlı bilgi yarışması, bilmece soruları ve Dîvân-ı Hikmet’ten seçme hikmetlerin okunması alanları oluşturdu. Yarışmacı öğrencilerin ailelerinin de ödüllendirildiği programda Hoca Ahmed Yesevi Hazretlerinin Dîvân-ı Hikmet adlı eserindeki tüm hikmetleri ezberleyen öğrencilere de özel ödüller takdim edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat