Loading...

AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesi için adayı kim olacak?

Bursa 11 Temmuz 2018 20:39
Videoyu Aç AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesi için adayı kim olacak?
A
a

Yeni Kabine’nin dışında kalan Bursa siyasetinde gözler yerel yönetimlere çevrildi.

Yeni Kabine’nin dışında kalan Bursa siyasetinde gözler yerel yönetimlere çevrildi. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesi’ne hangi ismi aday göstereceği ise büyük merak konusu oldu.
 
HAKAN ÇAVUŞOĞLU
Son olarak Başbakan Yardımcılığı görevi ile Bursa siyasetinde önemli bir rol üstlenen Çavuşoğlu’nun yeni kabinede yer almamasının ardından Büyükşehir Belediyesi için aday olması bekleniyor. 
 
EFKAN ALA
Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti’nin önemli isimlerinin başında geliyor. AK Parti Bursa Milletvekili olarak yaklaşan yerel seçimde Büyükşehir Belediyesi için adaylığı her daim gündemde.
 
FARUK ÇELİK
Bursa siyasetinin en önemli isimlerinden biri olan Faruk Çelik, geçmiş dönemlerde Çalışma Bakanlığı ile Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı gibi önemli görevler üstlenmişti. Çelik’in Bursa siyasetinde ve AK Parti’de önemli bir ağırlığı bulunmakta.
 
ALİNUR AKTAŞ
İnegöl Belediyesi’nde önemli işlere imza attıktan sonra Büyükşehir Belediyesi’ni devralan Aktaş, kısa zamanda yaptığı işlerle halkın beğenisini kazandı. Aktaş’ın uzun vadede önemli projeleri bulunmakta.
 
MEHMET MÜEZZİNOĞLU
24 Haziran seçimlerinden önce aktif siyaseti bıraktığını açıklayarak yeni dönemde milletvekilliğine aday olmayan eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yine AK Parti’nin Büyükşehir için en önemli isimlerinden.
 
HÜSEYİN ŞAHİN
Yeni dönemde aday olmayan, 24, 25 ve 26. dönemlerde ise milletvekili olarak Bursa’ya önemli hizmetlerin gelmesinde adeta baş rol oynayan Hüseyin Şahin, kuşkusuz AK Parti’nin Bursa’da en dikkat çeken isimlerinden.
 
RECEP ALTEPE
Özellikle görevinden ayrılırken yaşananlar ve Büyükşehir Belediyesi’nin borç batağına sürüklendiği iddiaları ile bir süre gündemde kalan, eski Başkan Recep Altepe’nin yeniden bu göreve talip olduğu kulislerde konuşuluyor. 
 
İSMAİL HAKKI EDEBALİ
Özellikle kentsel dönüşüm alanında Türkiye’ye örnek gösterilen ve Başkan Altepe’nin yerine gelecek ismi belirleme çalışmalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Beştepe’ye çağrılan Yıldırım Belediyesi’nin başarılı Başkanı Edebali de Büyükşehir için en güçlü adaylardan biri.
 
MUSTAFA DÜNDAR
Büyükşehir görevi için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Beştepe’ye çağrılan bir diğer isim ise Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ olmuştu.  Başkan Dündar da Bursa’nın en büyük ilçesinde yaptığı hizmetlerle göz dolduruyor.
 
AYHAN SALMAN
Genel Merkez’den AK Parti İl Başkanlığı görevine getirilen Ayhan Salman, teşkilat içinde göreve gelir gelmez yaptığı başarılı uygulamalar ile dikkat çekti. İnegöl’ün sevilen ismi Başkan Salman, kulislerde Büyükşehir Belediyesi için ismi geçenler arasında.
CEMALETTİN TORUN
Geçmiş dönemde AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Cemalettin Torun, parti tabanında önemli bir ağırlığa sahip. Eski Başkan Torun’un Büyükşehir Belediyesi için göreve talip olup olmayacağı teşkilatta büyük merak konusu oldu.
SEDAT YALÇIN
Geçmiş dönemlerde AK Parti İl Başkanlığı’nın yanı sıra, siyasette uzun yıllar kritik görevlerde rol alan ve başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Sedat Yalçın da kulislerde Büyükşehir Belediyesi için ismi geçenlerden.
 
1000
icon
MESUT 30 Temmuz 2018 14:17

TEK KELİME.... HÜSEYİN ŞAHİN

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat