Loading...

AK PARTİ’NİN NİLÜFER BELEDİYESİ İÇİN ADAYI KİM OLACAK?

Nilüfer 2 Ekim 2018 20:15
Videoyu Aç AK PARTİ’NİN NİLÜFER BELEDİYESİ İÇİN ADAYI KİM OLACAK?
A
a

Bursa siyasetinde gözler yerel yönetimlere çevrildi. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde AK Parti’nin Nilüfer Belediyesi’ne hangi ismi aday göstereceği ise büyük merak konusu oldu.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, kuşkusuz Nilüfer Belediyesi için partisinin önemli bir kozu. Özellikle Nilüfer Belediyesi’ni önemseyen AK Parti’nin burada zafere ulaşmak için partinin en güçlü ismini öne çıkarmayı düşündüğü kulislerde konuşuluyor. Özellikle Çavuşoğlu’nun Nilüfer’i hedef göstererek yaptığı açıklamalar kulislerde ‘aday olacak’ söylemlerine neden oldu.
 
OSMAN AYYILDIZ
24 Haziran seçimlerinde AK Parti Bursa 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Osman Ayyıldız, teşkilat içindeki çalışmalarıyla öne çıkan bir isim. Özellikle Nilüfer Belediyesi için AK Parti kulislerinde sıkça adı geçen Ayyıldız’ın bu bölgede başarıya ulaşabileceği düşünülüyor. Teşkilatlanma konusunda başarılı çalışmaları ile öne çıkan Ayyıldız, Nilüfer’de aday gösterilmesi durumunda seçim yarışına ayrı bir renk katabilir.
UFUK AY
AK Parti’nin Bursa’da en dikkat çeken isimlerinden biri konumuna gelen Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay, parti tabanından aldığı destekle çıtayı bir üste taşımak için hazır. Nilüfer’de yoğun bir mesai harcayan Başkan Ay, teşkilatı ile yaptığı çalışmalarla genel merkezin de dikkatini çekmiş başarılı bir isim oldu. Nilüfer’i en iyi bilen isimlerin başında geldiği için kulislerde partililerin adayı olarak görülen Başkan Ay’ın bu yarışta olup olmayacağı ise merak konusu. 
CELİL ÇOLAK
AK Parti’ye hizmet denildiği zaman akla gelen isimlerin başında yer alan eski Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak’ın da aday gösterilebileceği teşkilatta konuşulmakta.  Teşkilatta yaptığı çalışmaların yanı sıra özellikle Nilüfer İlçe Başkanlığı döneminde yaptığı çıkışlar ile dikkat çeken Çolak, hem ilçenin sorunlarını yakından bilmesi hem de ilçedeki popülaritesi nedeni ile partililerin, Nilüfer için önemli bir tercihi konumunda. 
RIFAT BAKAN
Hem hukukçu kimliği hem de siyasi etkinliği ile AK Parti’nin yerelde önemli bir kozu olan Rıfat Bakan, parti kulislerinde Nilüfer Belediyesi için kesinlikle aday gösterilmesi gereken isimler arasında yer aldı. Özellikle Büyükşehir Belediyesi’nde önemli görevler üstlenerek buradaki başarıları ile dikkat çeken Bakan, parti teşkilatı tarafından belediyecilik deneyimi ile bir adım öne çıkıyor.
CENNET CANKILIÇ
AK Parti’nin son dönemde öne çıkan etkili isimlerinden biri olan Cennet Cankılıç, 24 Haziran seçimlerinde de milletvekili aday adayı olmuştu. Özellikle partinin kadın tabanından destek gören Cankılıç’ın Nilüfer Belediyesi için yarışa dahil olacağı kulislerde dillendirilmekte. Teşkilat yapısına dair deneyimi de dikkat çeken Cankılıç, Nilüfer’de etkili bir muhalefet çalışması da yürüterek adeta aday olacağının sinyallerini vermekte.
İ.HAKKI KAVURMACI
AK Parti’nin yerel siyasetteki en önemli isimlerinden biri olan İsmail Hakkı Kavurmacı’nın da partililer tarafından Nilüfer Belediyesi’ne aday gösterileceği konuşuluyor. Uzun yıllar partinin ve teşkilatın her kademesinde önemli işlere imza atan İsmail Hakkı Kavurmacı, Bursa ve özellikle Nilüfer’de yaşanan sıkıntıları yakından gözlemlemiş deneyimli bir isim olarak dikkat çekiyor. 
ALPARSLAN YILDIZ
Uzun yıllar Ak Parti’nin bütün teşkilatlarında görev alan, çevresini ve hemşerisini seven bütün kimlikleri kucaklayan, AK Parti Bursa Nilüfer eski İlçe Başkanı, Alpaslan Yıldız da partililerin Nilüfer Belediyesi için konuştuğu isimlerden. 24 Haziran seçimlerinde Bursa 1. Bölge Milletvekilli aday adayı da olan Yıldız, teşkilat içinde yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çekmişti. Partililer, Yıldız’ın aday gösterilmesi durumunda Nilüfer’de başarıya ulaşacağına inanıyor.
 
KAAN YEŞİL
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kaan Yeşil, AK Parti teşkilat yapılanması içerisinde yer almamasına rağmen partililer tarafından Nilüfer Belediyesi için aday gösterileceği konuşuluyor. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in de büyük desteğini alan Yeşil’in, Nilüfer’de önemli bir sonuç alabileceğine inanılıyor.
 
TAHİR KAHVECİ
AK Parti Nilüfer ilçe teşkilatının eski yöneticilerinden Tahir Kahveci, özellikle Başkan Mustafa Bozbey’e yaptığı eleştiriler ile partililerin desteğini alan bir isim. Uzun yıllar Nilüfer’de partisinin teşkilat başkanlığını başarıyla icra eden Kahveci, hem ilçe sorunlarını yakından bilmekte hem de yürüttüğü etkili muhalefet ile dikkat çekmekte. Kulislerde ismi en çok geçen isimlerin başında gelen Kahveci, aday gösterilirse renkli bir seçim dönemi ilçe halkını beklemekte.
DİLEK DURAK
AK Parti Nilüfer İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevinin yanı sıra 24 Haziran seçimlerinde aday adayı olarak da dikkat çeken, ekonomist ve eğitimci yanı ile tanınan Dilek Durak, Nilüfer Belediyesi için partililer tarafından aday olarak görülmek istenen bir isim. Özellikle teşkilat yapısında üstlendiği zor görevleri başarı ile yerine getiren Durak’ın en büyük destekçileri ise partinin kadın üyeleri. Nilüfer’de yeni bir başlangıç yapmayı arzulayan AK Parti’nin önemli bir kozu da Durak olacak.
 
MUSTAFA ÖZTÜRK
AK Parti Bursa Eski Milletvekili Mustafa Öztürk, teşkilatın saygı duyduğu ve Nilüfer Belediyesi için güvendiği bir başka isim. Öztürk, özellikle vekil olduğu süreçte yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çekmişti. Partinin hemen hemen her kademesinde önemli hizmetleri olan Öztürk’ün kulislerde Nilüfer Belediyesi için aday gösterileceği konuşulurken, teşkilatın desteği de eski vekil Mustafa Öztürk’ü bu yarışta bir adım öne çıkarmakta.
 
1000
icon
Muhtar 2 Ekim 2018 23:24

Nilüfer de oturan itü mezunu önceki dönem milletvekili sayın Mustafa öztürk nilüfer de hem sevilen ve sayılan dürüst bir kişilikte nilüferi sırtlayabilir zira kendisi türktelekom da da sayısız projelere imza atmıştır insani yönü ağır basan bir şahsiyet ihaleye fesat karıştıranlarında korkulu rüyası olacaktır.Bence Nilüfer halkı onu kucaklar.

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat