Aksaray’Da 4’Üncü Klasik Otomobil Rallisi Start Aldı

Spor 20 Mayıs 2017 16:01
A
a
Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘4’üncü Ihlara Klasik Otomobil Rallisi’ Gençlik Festivali kapsamında start aldı.
Kılıçaslan Parkı’nda organize edilen 1’inci Gençlik Festivali kapsamında gerçekleştirilen ‘4’üncü Ihlara Klasik Otomobil Rallisi’ni izlemeye Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören klasik araçlar renkli görüntülere sahne olurken, protokol tarafından verilen startla klasik araçlar belde ve ilçelerin kapsayan güzergahta yarışa çıktı. 1. gün Ihlara Vadisi güzergahında hareket edecek otomobiller, akşam saatlerinde yeniden Kılıçaslan Parkı’na dönecek.
Yıllara meydan okumuş 70’in üzerinde klasik otomobilin katıldığı ralli hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “İlk sene daha az otomobil vardı ama şu anda 70’in üzerinde otomobilim katılıyor. Türkiye’nin dört bir tarafından gelerek bunu gerçekleştiren bütün yarışseverlere teşekkür ederiz. Aksaray Belediyesi olarak halkımızın teveccühü ile devam edecek olan ve bu yarışmaya katılanlarda Aksaray’ımızın en önemli yerlerini, tarihi mekanlarını geziyorlar. Dolayısı ile oraları da tanıtmış oluyorlar ülkemize. Bizim buradaki amacımız önce bir farkındalık oluşturmak, şehrimizi daha iyi tanıtmak, birde klasik araç tutkunlarını bir mekanda buluşturarak böyle bir etkinliği sağlamak. En güzel yerlerini gezmek sureti ile de Aksaray’ımızın tanıtımına katkıda bulunmak” dedi.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ralliye eşi ile birlikte bindiği klasik araçla katılarak programa renk kattı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat