Loading...

Akşehir’De Mahalle İftar Programları Başladı

Türkiye 18 Mayıs 2018 12:40
Videoyu Aç Akşehir’De Mahalle İftar Programları Başladı
A
a

Konya’Nın Akşehir İlçe Belediyesi; Mahalle İftarları Programları Kapsamında Selçuk Mahallesinde İftar Yemeği Verdi. İftar Yemeğinde Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya Sofraları Tek Tek Gezip Vatandaşların Ramazan-I Şerif Ayını Tebrik Ederek Onlarla Sohbet Etti.

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi; mahalle iftarları programları kapsamında Selçuk Mahallesinde iftar yemeği verdi.
Güdük Minare Mescidi civarında gerçekleştiren iftar yemeğinde Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya sofraları tek tek gezip vatandaşların Ramazan-ı Şerif ayını tebrik ederek onlarla sohbet etti. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından iftar öncesi bir konuşma yapan Başkan Akkaya; “İnşallah Ramazan ayı boyunca geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da köy ve kasabalarda olmak üzere tüm mahallelerimizde iftar programlarımız devam edecektir. İnşallah 5 yıllık dönemim içerisinde belediye meclis üyelerimizde beraber tüm mahallelerimizde mahalle iftarlarını gerçekleştirmiş olacağız. Tüm dünyada Filistin’de, Kudüs’te, Arakan’da daha birçok yerde Irak’ta bizim gibi özgür ortamda bulunamayan mübarek Ramazan ayını rahat geçiremeyen, oruçlarını rahat tutamayan Müslüman kardeşlerimize de Allah inşallah güzel ortamlarda iftar açmak, en güzel şekilde Ramazan aylarını geçirmek nasip etsin diyorum” diye konuştu. Başkan Akkaya, Ramazan ayı boyunca mahallelerdeki programlarda çeşitli kültürel faaliyetler düzenleyeceklerini de ifade etti.
İftar yemeğinin ardından Akşehir Belediyesince hazırlatılan iftar programı gerçekleştirilirken, mahalle sakinlerine çeşitli ikramlar yapıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat