Loading...

Aktaş’tan Yıldırım’a jest

Bursa 9 Şubat 2018 12:39
Videoyu Aç Aktaş’tan Yıldırım’a jest
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri’nde çalışmalar devam ediyor. Bölgede inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaklaşık 225 dönümlük alanda bulunan tesisin Yıldırım’a nefes aldıracak bir çalışma olduğunu söyledi.

Bursa’daki yeşil alan oranının artması amacıyla çevre odaklı yatırımlara özellikle önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çalışmaları devam eden Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri’nde incelemelerde bulundu. Başkan Aktaş, “2017 Eylül’de başladığımız ve 2019 yılı Eylül ayında bitirmeyi hedeflediğimiz bu çalışma, Kültürpark, Mihraplı, Hüdavendigar Parkı ve Botanik Park gibi vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte rahatça vakit geçirebileceği ve gençlerin de sportif faaliyetlerini gerçekleştirebileceği bir park olacak” diye konuştu.

PİKNİK ALANLARI DA BULUNACAK

Tamamı yaklaşık 2 yılda bitmesi planlanan parkın bir kısmının 2018 yılı içerisinde kullanıma açılacağını da ifade eden Başkan Aktaş, “Yaklaşık 32 milyon TL’lik bir proje… Park kendi değerinin yanı sıra beraberinde bölgedeki değişim ve dönüşümü de hızlandıracak bir park olacak. Bölgeye nefes aldıracak bu projede gölet alanı, seyir terası, çocuk oyun ve aktivite alanları ile 9 bin metrekarelik tematik park, kafeterya binası, 300 araçlık otopark, yaklaşık 10 bin metrekarelik piknik alanları da bulunacak” diyerek Yıldırım’a hitap edecek önemli bir hizmetin heyecanını yaşadığını söyledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat