ALÇAKLAR

Türkiye 9 Ekim 2016 19:46
Videoyu Aç ALÇAKLAR
A
a

Hain teröristler, vatanımızın bölünmez olduğunu unutarak, beyhude çabaların peşinde bir kez daha askerlerimize saldırdı. Bu kez Şemdinli’de askeri kontrol noktasına bomba yüklü araçla saldıran hainler, 10 askerimizin ve 8 vatandaşımızın canına kıydı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristler askeri kontrol noktasına bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta karayolu üzerinde bulunan Durak Jandarma Karakolu önünde araç ve kimlik kontrolü yapılırken, teröristler bomba yüklü araçla saldırdı. Bomba yüklü araç ve canlı bombanın kullanıldığı saldırıda 5 ton patlayıcı kullanıldı. Araç ve kimlik kontrolleri yapılırken gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrası 5 metre derinliğinde 10 metre genişliğinde bir çukur oluştu. Saldırı sonrası bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

‘MÜCADELEMİZ SÜRECEK’
Başbakan Binali Yıldırım, saldırı sonucu 10 askerin şehit olduğunu ve 8 vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi. Başbakan Yıldırım, "Hakkari'de maalesef alçak terör örgütünün, canlı bombayla saldırısı neticesinde 10 askerimiz ve 8 sivil vatandaşımız şehit oldu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türkiye'nin terörle, DAEŞ'le ve her türlü terör örgütüyle mücadelesi kararlılıkla sürecek" dedi.


'KARARLIYIZ!'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ankara'da teröristlerin etkisiz hale getirilmeleriyle önlenen girişimin, İstanbul'da ise 10 vatandaşımızın yaralanmasıyla neticelenen saldırının ardından yapılan Şemdinli eylemi, bunun en açık ifadesidir. Devletimizin ve milletimizin bekası için, yurt içinde ve yurt dışında, her türlü siyasi, diplomatik, askeri tedbiri almakta kararlıyız. Kendimizin ve çocuklarımızın daha güvenli, huzurlu, müreffeh geleceği için ödediğimiz bedeller, inşallah boşa gitmeyecektir" dedi.

'HEPSİNİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ'
Şemdinli'de gerçekleştirilen hain saldırı sonrası hükümetten açıklamalar yapıldı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Türkiye terör örgütlerine asla teslim olmayacaktır. Bu menfur saldırıların hesabı sorulacaktır" ifadelerine yerdi. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise, "35 yıldır girilemeyen yerlere emniyet güçlerimizin teker teker girmesi terör örgütü ve bunların destekçileri üzerinde ciddi bir rahatsızlık meydana getirdi ama bu mücadelemiz devam edecek. Allah'ın izniyle girilmedik bir metrekarelik alan dahi bırakmayacağız. Hepsinin kökünü kazıyacağız" dedi.

‘AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR’
Hain saldırıyla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, "Her gün gelen şehit haberlerinin yarattığı acı, ailelerimizin ocaklarına düşen ateş, icra makamında olanların yükümlülüklerini arttırmaktadır. Yönetenler şikâyet eden değil, sorunları çözme makamında olduklarını asla unutmamalıdır. Acıların dinmesi, halkımızın huzura kavuşması için icra makamında olanların basiret ve sorumlulukla hareket etmesi gerekmektedir. Ancak basiret ve sorumluluk, kendileri tarafından yeterince kavranmış değildir. Bu saldırıların failleri hain amaçlarına asla ulaşamayacaklardır” dedi.

"ANAMIZIN DUASIYLA GELDİK HOCANIN SELASIYLA GİDERİZ"
Saldırıda şehit olan 10 askerden birisinin 8 aylık er Malatya’nın Yazıhan İlçesi’ne bağlı Sürür Köyü’nde oturan 21 yaşındaki Eyüp Hacıoğlu olduğu belirlendi. Acı haberi duyan çiftçi baba Nihan Hacıoğlu ile yakınları sinir krizleri geçirdi. Hacıoğlu’nun son paylaşımı yürekleri dağladı. Jandarma Komando er Eyüp Hacıoğlu’nun Facebook sayfasındaki son sözleri, "Ne kimseye muhtaç olduk, ne de kimseye minnet ettik. Anamızın duasıyla geldik, hocanın selasıyla gideriz" olduğu görüldü.

"DÜĞÜN HAZIRLIKLARI YAPIYORDU"
Jandarma Uzman Çavuş Hasan Aydoğdu da hain saldırıda şehit düşen askerlerimizden biri. Acı haberi alan şehidin annesi Fatma Aydoğdu fenalık geçirirken, kardeşleri eve gelen askerlere sarılıp Türk bayraklarını öperek gözyaşı döktü. Acılı anneye sağlık görevlileri tarafından müdahale edilirken, yasa boğulan ailenin oturduğu eve Türk bayrakları asıldı. Aydoğdu’nun yaşadığı 2 katlı binanın en üst katını hazırlayarak kısa sürede nişanlısıyla evlenerek burada oturmayı planladıkları belirtildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat