Altepe'den geri adım

Bursa 17 Kasım 2016 19:11
Videoyu Aç Altepe'den geri adım
A
a

Bursa’da metro fiyatlarına yapılan zammın, vatandaşların büyük tepkisini çekmesi üzerine bu kez indirim yoluna gidildi. Bursalılar, fiyatlardaki 10 kuruşluk indirimi yeterli bulmadı.

BURULAŞ tarafından metroda uygulanmak üzere sessiz sedasız yapılan zam, halkın büyük tepkisini çekmesi üzerine geri adım atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, halkın ve STK’ların büyük tepki gösterdiği zam için yetkililerden fiyatların gözden geçirilmesini istediği ve bunun üzerine 10 kuruşluk indirim yoluna gidildiği öğrenildi.
İNDİRİMLİDE UCUZLUK
Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından BURULAŞ, salı günü tam yolcu ücretini 2 lira 25 kuruştan 2 lira 60 kuruşa, indirimli yolcu ücretini ise 1.50 liradan 1 lira 85 kuruşa yükseltmişti. Halkın tepki göstermesi ve Başkan Altepe’nin devreye girmesiyle BURULAŞ yeni uygulamayla daha önce yüzde 15 ile 25 oranında zam yapılan indirimli bilet fiyatını 1,85'ten 1,75'e çekerken, normal bilet fiyatlarında ise değişikliğe gitmedi.
BU NASIL İNDİRİM?
Metroda önce zam, ardından 10 kuruşluk indirim Bursalıları memnun etmedi. İndirimin sadece indirim uygulanan biletleri kapsadığını belirten vatandaşlar, “Fiyatları 10 kuruş aşağıya çekmekle ne anlatılmak isteniyor, kavrayabilmiş değiliz. Bunun adına indirim değil, millete sus payı vermek demektir. Türkiye’nin en pahalı ulaşımını kullanmak canımızı acıtıyor” diye konuştu.
 
 
 
1000
icon
Melisa 29 Kasım 2016 02:49

Ewt aynen öyle içimiz yanıyor, ist öğrenci 1,150 yazarken bursada 1,65 yazıyor bu çok ciddi bir fark, diğer belediyeler su yakarken tek bizimki mi benzin yakıyor cözemedin doğrusu, bir yere gitmeye korkar olduk. Altepe istifa..

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat