Loading...

Altınöz: Derhal durdurulmalı

Bursa 9 Aralık 2017 10:24
Videoyu Aç Altınöz: Derhal durdurulmalı
A
a

Son günlerde sık sık gündeme taşınan ve tartışılmaya başlanan Kent Meydanı ile Terminal arasında yapımı devam eden T2 Tramvay Hattı ile ilgili bir açıklama da İstanbul Caddesi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nden (İSSİAD) geldi.

Bursalıları yakından ilgilendiren Kent Meydanı ile Terminal arasında yapımı uzun süredir devam eden T2 Tramvay Hattı ile ilgili yapılan açıklamalara bir yenisi de İSSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz’den geldi. Altınöz açıklamasında, “İstanbul Caddesi inşaatı derhal durdurulmalı. Tünel modeli ile trafiğin yerin altına alma çalışmaları acil başlatılmalıdır” dedi.“YATIRIMLAR UZUN VADELİ OLMALI”

İSSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz, açıklamalarına devam ederken “Biz aylarca ‘T2 hattı metro olarak yerin altına alınmalı’ dedik ve çokta ısrar ettik ama, cami ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okudu. Kerbela gibi olan civar kentler kültür şehri olurken, vizyonu ve misyonu olmayan yöneticilerin elinde güzelim Bursa’mız çok kötü noktaya getirildi. 60 değil, 160 milyon TL zarar olsa da, İstanbul Caddesi inşaatı derhal durdurulmalı, şu anda 3+3 şerit olan yolun ise 4+4 şerit olması da mümkündür ve maliyeti ne olursa olsun tünel modeli ile üstte trafik aksatılmadan ve işyerlerine mümkün mertebe sıkıntı getirmeden üstteki trafik yer altına alınmalıdır. Bu tarz yatırımlar 5-10 senelik değil, 50-100 sene düşünülerek yapılmalıdır” şeklinde konuştu.“ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLSE KÂRDIR”

Uzman kişilerin görüşü ve projesi ile trafik yer altına alınırsa ortada hem ağaç ve çiçek, hem de 4+4 şeritlik yolun rahatlıkla yapılabileceğini ifade eden İSSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz, “Mesele bağcı dövmek değil, gerçeği ortaya çıkartmaktır. Böyle durumların tekrarlanmaması için, hukuk ve demokrasi içinde konuyu sorgulamak ve gerçeği ortaya çıkarmak icap eder. Yapılan yapanın yanına kâr kalırsa, bir sonra gelen de ‘nasıl olsa bir şey olmuyor’ der, aynı yanlışı tekrarlamaya ve kul hakkı yemeye devam eder. Dünyada bir eşi daha olmayan güzel Bursa’mız için zararın neresinden dönülürse kârdır” dedi.

“KAYBEDENLER SADECE VAZGEÇENLERDİR”
T2 hattı ile ilgili istedikleri düzenlemede Terminale kadar olan güzergâhın birinci derecede öncelikli olması gerektiğini, ancak gelecek yıllar için ise DOSAB, Demirtaş, Ovaakça, Gemlik, Orhangazi ve İznik yerleşim alanlarının da dikkate alınması gerektiğini sözlerine ekleyen İSSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz açıklamasını şöyle tamamladı: “Sayın Valimiz başta olmak üzere, belediyelerimiz, Bursa sevdalıları, basın mensuplarımız, İSSİAD el ele olalım ve hedefimizden vazgeçmeyelim. Kaybedenler sadece vazgeçenlerdir, bizler vazgeçmeyelim. Güncel bir bilgi vermek gerekirse ABD şu sıralar yer altından saatte 500 km hızla giden araç yolları için İsviçre’deki çalışmaları baz aldılar. Biz İstanbul’un basit metrosunu bile örnek alamadık” dedi. 

Kaynak : MERVE ÖZDEMİR / ÖZEL HABER
1000
icon
Erol 9 Aralık 2017 12:31

İstanbul yolu esnafı; İstanbuldan gelip Bursa girişi olan yol cephesinde araç aksesuar ve parçaları satılmasından çok memnun sanırım. Bursa ya gelenleri JAPON OTO PARÇASI tabelasının karşılamasından rahatsızlık duyan yok mu

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat