Loading...

Amatör Spor Haftası’Nda Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı Ve Ödül Töreni

Spor 13 Ekim 2017 17:48
Videoyu Aç Amatör Spor Haftası’Nda Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı Ve Ödül Töreni
A
a

Amatör Spor Haftası Kapsamında Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı Ve Sporculara Sporun Enleri Ödülleri Verildi

Amatör Spor Haftası kapsamında amatör spor kulüplerine malzeme yardımı ve sporculara sporun enleri ödülleri verildi.
Eskişehir Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadri Atam, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, amatör spor kulüpleri, amatör sporcular ve profesyonel milli sporcular katıldı.
Amatör Spor Haftası nedeniyle düzenlenen törende bir konuşma yapan, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadri Atam, “Amatör spor kulüplerimize üye yaklaşık 70 kulübün yüzde 90’ı futbol branşında faaliyet göstermektedir. Yani sporun alt yapısı hangi kulüp hangi branş olursa olsun amatör spor kulüpleridir. Dünya yıldızları Messi, Ronaldo hepsi mahalle, semt kulüplerinde başlayarak yıldız olmuşlardır. Amatör spor haftasını kutluyorum” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy ise konuşmasında, “Genç kardeşlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtulması sportif faaliyetler ile genç kardeşlerimize güzel bir gelecek sunma hayali ile 2011 yılında kurulan Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın tüm ülkemizde yapmış olduğu sportif tesisleşme haznesinden ilimizde yararlandı. Bu kapsamda geçmiş tarihlerde açılışını yaptığımız spor salonlarımız, stadyumlarımız ve yapımı devam eden tesislerimiz var. 2011 yılında 120 civarında olan spor kulüp sayımız 198’lere ulaştı. Gece gündüz demeden spora destek vermek için yola çıkan kulüp başkanlarımıza bugün burada sportif malzemeler dağıtıyoruz” diye konuştu.
Son olarak törende konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, “Amatör spor haftasını kutluyor ve her birinize ayrı ayrı başarıları diliyorum. 81 ilimizde amatör spor haftası etkinlikleri düzenlenmektedir bu hafta içerisinde. Hareketsizliğe bağlı hastalıkların arttığı, obezitenin hızla yaygınlaştığı günümüzde amatör sporun önemi her yaştan insanımız tarafından çok daha iyi anlaşılmaktadır. Spor alanlarında 7’den 70’e her yaştan vatandaşlarımıza rastlamaktayız. 198 spor kulübünün bulunduğu şehrimizde sporcu sayımız 69 bin civarında. Sporcularımızın başarısı göğsümüzü kabartmıştır” ifadelerini kullandı.
Öte yandan konuşmaların ardından sporcular tarafından karate, jimnastik ve taekwondo gösterileri yapıldı. Amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yapılırken, sporculara da hediyelerinin verilmesiyle tören sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat