Anadolu Ateşi rüzgârı esti

Bursa 26 Eylül 2016 19:33
Videoyu Aç Anadolu Ateşi rüzgârı esti
A
a

15. yıl özel gösterileri kapsamında gösterilerine devam eden Anadolu Ateşi, Bursalı sanatseverlerle Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda buluştu.

RIDVAN DERELİ HABERİ
15.YIL özel gösterileri kapsamında gösterilerine devam eden Anadolu Ateşi, Bursalı sanatseverlerle Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda buluştu. Dinsel törenler, Kafkas ve Roman dansları bölümlerinin de yer aldığı gösteri, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Dünyanın sayılı dans toplulukları arasında yer alan Anadolu Ateşi, Bursalı sanatseverlerle Balkan Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) ve Renault Mais işbirliğiyle seyircilerle buluştu. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alan Anadolu Ateşi, 15. yıl özel gösterileri kapsamında dansçı kadrosuyla izleyenlerin gönlünü fethetti. Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı topluluk, izleyenlere ışık ve renk cümbüşü içinde zenginleştirilmiş bir gösteri sergiledi.

DANSLA ANLATIM
 Anadolu Kültürünü danslarla anlatan Anadolu Ateşi, Anadolu'nun yedi ayrı bölgesinden derlenen yüzlerce halk dansı motifinin yanı sıra Kafkas dansları, dinsel törenler ve roman dansları bölümlerinin yer aldığı gösterileri sundu. Gecenin sonunda katılımcılara teşekkür eden Başkan Levent Bilek, "BALKANTÜRSİAD olarak böyle bir organizasyonu gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Hem üyelerimizi hem de Bursalıları, iş stresinden uzaklaştıracak bu tarz etkinlikleri önümüzdeki dönemlerde de sürdüreceğiz" dedi. Temel konsepti medeniyetler buluşması olan Anadolu Ateşi, her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini de içinde barındıran gösterisi ile keyifli bir gece yaşattı. Dansçıların kıvrak danslar sergilediği performansları beğeni topladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat