Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite Kayıtlarında Rekor Sayı

Eğitim 28 Eylül 2016 10:40
Videoyu Aç Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite Kayıtlarında Rekor Sayı
A
a

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’Nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Açıköğretim Sistemi’Nin Bütün Personelinin İkinci Üniversite Kayıtları Kapsamında Büyük Özveriyle Çalıştığına Dikkat Çekti.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’ne İkinci Üniversite kapsamında yapılan kayıtlar bu yıl rekor sayıya ulaştı.
2016-2017 öğrenim yılı için 31 Ağustos-21 Eylül 2016 tarihleri arasında 181 bin 25 kişi kayıt yaptırdı. Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans veya önlisans bölümünden mezun olan veya okuyan öğrencilerin başvurabildiği İkinci Üniversite kapsamında gerçekleştirilen kayıtlar, geçen yıla oranla yüzde 32,6 artış gösterdi. Adalet, İlahiyat, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, İşletme, Uluslararası İlişkiler ve Sağlık Yönetimi programları İkinci Üniversite kapsamında en çok tercih edilen bölümler oldu.
“Emeğimizin karşılığını aldık”
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Açıköğretim Sistemi’nin bütün personelinin İkinci Üniversite kayıtları kapsamında büyük bir özveriyle çalıştığına dikkat çekti. Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür eden Güney, “Her bir Açıköğretim Fakültesi Bürosu bulunduğu ilde yerel yönetimlerle, kamu kurum ve kuruluşlarıyla görüşerek İkinci Üniversite programlarımızın tanıtılması için uğraştı. Oldukça yoğun bir tanıtım faaliyeti gerçekleştirildi. Emeklerimizin karşılığını aldık diye düşünüyorum. Bu konuda Merkez Büroda, AÖF bürolarında ve AÖF Basın ve Halkla İlişkiler Biriminde görev yapan personelimiz başta olmak üzere emek veren herkese çok teşekkür ederim” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat