Loading...

Ankara’Nın 3 İlçesinin Mıntıkası Belirlendi

Türkiye 19 Ekim 2017 23:58
Videoyu Aç Ankara’Nın 3 İlçesinin Mıntıkası Belirlendi
A
a

Kulu İlçe Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan'ın Davetlisi Olarak Kulu' Ya Gelen Ankara'nın Bala İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Şereflikoçhisar İlçe Kaymakamı Sedat Yıldırım İle İlçe Sınırı Belirleme Çalışmaları Kapsamında İstişare Toplantısına Katıldı.

Kulu İlçe Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan’ın davetlisi olarak Kulu’ ya gelen Ankara’nın Bala İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Şereflikoçhisar İlçe Kaymakamı Sedat Yıldırım ile ilçe sınırı belirleme çalışmaları kapsamında istişare toplantısına katıldı.
Kulu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan, yapılan ziyaretin amacının Kulu, Bala, Şereflikoçhisar yol güzergahlarında meydana gelen trafik kazaları ve emniyet ve asayişle ilgili ilçe sınırı belirlemeleri ile ilgili ve ilçe sınırlarında son noktaların belirlenmesi çalışmalarının yapılması olduğunu kaydetti.
Arslan, "Kulu makası dönerli kavşaktan 7 kilometre, Kırıkkale istikametinin de Kulu ilçe sınırları içerisine dahil edildiği ve diğer ilçe sınırlarının da eskiden belirlenen yerlerin geçerli olarak muhafaza edildiğini bu belirtilen sınırlar içerisinde kalan yerlerdeki olası trafik kazalarına o yer jandarması veya emniyet ekipleri tarafından müdahale edileceği belirlendi. Bazen meydana gelen trafik kazalarında ilçelerin; jandarma ve emniyet müdürlükleri tarafından ilçeye uzaklık arz eden yol kilometrelerinde, çelişkili duruma düşülüyor, mıntıkalar tereddüt konusu oluyordu. Şu an ise bu durumun her üç komşu ilçenin, yol sınırı güzergahları hudutları belirlenmiş" dedi.
İlçeler sınırı yol belirleme istişare toplantısına, Kulu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan, Şereflikoçhisar Kaymakamı Sedat Yıldırım, Bala Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Kulu İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Erkaraman, Emniyet Müdürü Nasuh Talu ve diğer protokol üyeleri katıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat