Anne katiline ceza yok

Bursa 16 Kasım 2016 10:40
Videoyu Aç Anne katiline  ceza yok
A
a

Bursa’da annesini 243 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığın şizofren olduğu kesinleşince mahkeme heyeti ceza vermedi.

19 Ocak Salı günü merkez Osmangazi ilçesi Elmasbahçeler Mahallesi’nde meydana gelen olayda Selçuk B.  (39), annesi Muazez B.’yi  (67) 243 bıçak darbesiyle öldürdü. 
Olayın ardından tutuklanan ve Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘kasten adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açılan sanık  son kez hakim karşısına çıktı. Mahkemeye katılan ve ifadelerini tekrarlayan abla S.D., “Olay akşamı 04.00 sıralarında kardeşim beni aradı. Bana, ‘Annemi bıçakladım, öldürdüm. Kendimi de bıçakladım’ dedi. Bende, ‘Neden yaptığını’ sordum. Bana, ‘İki gecedir uyku uyuyamıyorum. Annem bana bağırdı. Ben kendimi öldürmek istedim. Ancak annem bağırınca ondan dolayı bıçakladım’ dedi. Bende her zamanki gibi aradığını düşündüm. Bana gelmemi isteyince o saatte gelemeyeceğimi söyledim. Anneme böyle bir şey yapabileceğine ihtimal veremedim ve telefonu kapattım. Sabah 07.00 sıralarında kardeşim tekrar aradı. Bana, ‘Annemi tuzlayayım mı? Kokacak. Jandarma, polis ve ambulans çağır’ deyince ben de ‘Gerçekten yaptın mı?’ diye sordum. Bana, ‘Yaptım, kendimi de bıçakladım. ‘Kan içerisindeyim’ dedi. Bunun üzerine ben korktum. Hemen oğlumla beraber taksi çağırıp, annemin evine gittim. Kapıyı çalmama rağmen açmadı. Aşağıdan bağırınca cama çıktı. Elinde bıçak vardı. Üzerindeki kazakta kan içerisindeydi. Karnı yarılmış biçimdeydi. Daha sonra polis ve itfaiye girdi. “Şikayetçiyim” dedi.
ŞİZOFREN OLDUĞU TESPİT EDİLDİ
Mahkeme heyeti; İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nden gelen raporu okudu. Raporda Selçuk B.’nin  şizofren hastası olduğu tespit edildi. Son sözü sorulan B. “Takdir mahkemenindir. Karara saygı duyuyorum” diye konuştu.
HASTANEDE TEDAVİ GÖRECEK
Mahkeme şizofren hastası olduğu belirlenen B.’ye  ceza ehliyeti olmadığından dolayı hapis cezası vermedi. Mahkeme heyeti, B.’nin  yüksek güvenlikli bir sağlık kurumunda tedavi görmesini kararlaştırdı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat