Annenin yürek yakan feryadı

Osmangazi 31 Ekim 2016 14:36
Videoyu Aç Annenin yürek yakan feryadı
A
a

İnternetten satın alınan pompalı tüfeğe hedef olan 15 yaşındaki lise öğrencisi Doğukan A.'nın annesinin feryadı yürekleri dağladı. Katil zanlısının olaydan sonra sosyal medya hesabında, "İlk atışımı gerçekleştirdim" diye yazdığı ortaya çıktı.

Osmangazi Küçükbalıklı Mahallesi’nde meydana gelen olayda, babasıyla birlikte pazardan dönen 15 yaşındaki lise öğrencisi Doğukan A., marketten çıkıp okul arkadaşı Mustafa P.(14) ile birlikte evlerine 100 metre mesafedeki kahvehaneye neskafe içmeye gitti. İki arkadaş kahvehanenin önünde kahvelerini yudumlarken oradan geçen bir kişi elindeki çuvalın içinden çıkardığı pompalı tüfek ile kahvehaneye doğru ateş edip kaçtı. Tüfekten çıkan saçmalar o sırada sandalyede ve sırtı dönük olarak oturan Doğukan’ın sırtına, ayakta duran Mustafa’nın ise diz kapaklarına isabet etti. Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan gençlerden Doğukan Avcı hayatını kaybetti.
"TV'DE HABER OLMAK İÇİN YAPMIŞ"
Olayın ardından kaçan zanlının peşinden koşan mahalleli şahsı yakalayamadı. Evinde gizlendiği öğrenilen 27 yaşındaki saldırgan Sezai İ.’in olayı gerçekleştirdikten sonra eve gelip sosyal medya hesabından “İlk atışımı gerçekleştirdim” şeklinde mesaj paylaştığı, bunun üzerine şahsın yakınlarının polisi arayarak ihbarda bulunduğu öğrenildi. Polis tarafından evine yapılan operasyonla gözaltına alınan Sezai İ.’nin ilk ifadesinde asıl hedefinin aynı mahalledeki bir hemşehri derneği olduğu, televizyonlarda haber olmak istediği için burayı kana bulamak istediğini, tüfeği denemek için yolda kahvehaneye ateş etiğini, 2 kişinin vurulmasının ardından vatandaşlardan bazılarının üzerine doğru koşmasıyla korkup kaçtığını söylediği öğrenildi.
"OĞLUMUN KOKUSU SANA SİNMİŞTİR"
Gönül ve Mustafa A. çiftinin en küçük çocukları olan Doğukan A.’nın okulunda ve evinde de yas vardı. Lise öğrencisi gencin sınıf arkadaşları A.’nın ailesine taziye ziyaretinde bulunup olayın meydana geldiği kahvehanenin önüne de kırmızı karanfil bıraktılar. Acılı anne Gönül A. oğlunun sınıf arkadaşlarını evinin önünde ağırladı. Gözü yaşlı anne oğlunun sınıf arkadaşlarına tek tek sarılıp helallik istedi. Bir ara oğlunun sıra arkadaşının kim olduğunu soran acılı kadın, sıra arkadaşı Ertuğrul E.’nin de orada olması üzerine "Oğlumun kokusu sana sinmiştir, ne olur bir sarılayım" diyerek gözyaşı döktü. İşten gelip yatıp uyuduğunu oğlunu sadece 2 saat görebildiğini anlatan Gönül A., “Şaka gibi, inanamıyorum. 2 gecedir eve gelmiyor benim çocuğum. Yatağı bomboş, kitaplarını seviyorum, defterlerindeki yazdığı yazıları seviyorum. Ben bittim ama ayakta duracağım. Benim oğlum cennetin kapısında beni bekleyecek annesini bekleyecek” diye konuştu.
“ALLAH BAŞKASININ BAŞINA VERMESİN”
Talihsiz gencin sınıf arkadaşları ise hep birlikte idam cezasının en kısa zamanda çıkarılmasını istedi. Sıra arkadaşı Ertuğrul E., “Okuldan çıkarken eve gidip kıyafetlerini çıkaracağını ve dışarıya çıkacağını söylemişti. Bir daha görüşmek nasip olmadı" dedi. Öte yandan İnternetten bu tür silahların kayıt altına alınmadan rahatlıkla satın alınabilmesine tepki gösteren liseli gençler, devletin bu konuya biran önce el atıp denetim altına alması gerektiğini söylediler. Gençler, "Bir canı alabilmek bu kadar kolaysa, idam cezası da bir an önce getirilsin. Bizim isteğimiz bu. Acımız büyük başkasının da canı yanmasın” dedi. Baba Mustafa A. ise “Söylenecek bir şey yok. Kelimelerin tükendiği… Ben gencecik evladımı kaybettim Allah başkasının başına vermesin” dedi. Ateşli silahların internetten kolaylıkla satın alınabilmesine de tepki gösteren acılı baba, “İnternetten her türlü şey satılıyor, adamın biri gelip silah satın alıyor, gencecik evladımı alıp götürüyor. İdam edilsin idam istiyorum” diye konuştu.
6 AY ÖNCE TAHLİYE OLMUŞ
Öğrencilerin karanfil bıraktığı kahvehanenin işletmecisi Sezgin Y. ise olayın ardından olaydan sonra kahvehaneden oturan birkaç kişi ile birlikte saldırganın arkasından koştuklarını ancak yakalayamadıklarını anlattı. Öte yandan, zanlının 6 ay önce cezaevinden tahliye edildiği, taciz olayına karıştığı için yargılamasının sürdüğü öğrenildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat