Ar-Ge reform paketi anlatılacak

İnegöl 24 Ekim 2016 14:02
Videoyu Aç Ar-Ge reform paketi anlatılacak
A
a

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 1 Mart 2016’da yürürlüğe giren ve 10-11 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanan yönetmeliklerle uygulama şartları kesinleşen Ar-Ge reform paketi hakkında üyelerini bilgilendirecek.

26 Ekim 2016 Çarşamba günü, 10.30-12.00 saatleri arasında oda konferans salonunda yapılacak toplantıda, Ar-Ge reform paketinin sanayi kuruluşlarına getirdiği yeni fırsatlar anlatılacak. İTSO Başkanı Metin Anıl, işletmelerinde Ar-Ge yapan veya yapma eğiliminde olan tüm firma temsilcilerini düzenleyecekleri toplantıya davet etti. Anıl, Ar-Ge reform paketi ile özel sektöre sağlanan desteklerinin kapsamının önemli oranda genişletildiğini ve kolaylaştırıldığını, belirterek, "Toplantıda reform paketi hakkında üyelerimize kapsamlı bilgiler verilecek" dedi.
AR-GE ÇALIŞMALARIN YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİ
Günümüzde işletmelerin yüksek teknolojiye ulaşması ve katma değeri yüksek üretim modellerini benimsemesi gerektiğine vurgu yapan Metin Anıl, "Bunun için işletmelerde Ar-Ge çalışmaları yapılması çok önemli. Standart üretim yapan fabrikalar küresel rekabette geri kalıyorlar. Çünkü standart üretimi artık herkes yapabiliyor. Rekabette bir adım öne geçmenin yolu tasarım ve yüksek teknolojiye odaklanmaktır" şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat