Armut Şenliği’ne buyurun

Gürsu 23 Kasım 2016 19:36
Videoyu Aç Armut Şenliği’ne buyurun
A
a

Bu yıl 3.’cüsü düzenlenecek olan ve iki gün sürecek “Gürsu Deveci Armut Şenliği” yarın başlıyor. Gürsu Ziraat Odası’nca düzenlenen şenliğe ABD’den Southern, Uludağ ve Siirt Üniversiteleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü de akademisyen düzeyinde destek verecek.

Armudun başkenti Gürsu’ya, konferans vermek üzere ilk misafirler ABD’den Prof. Dr. Mohammed Abdus Salam ile Southern Üniversitesi Türkiye Özel Temsilcisi Prof. Dr. Osman Kandara geldi. Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez tarafından karşılanan akademisyenler, daha sonra Kaymakam Mehmet Makas, Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay ve Ziraat Fakültesi Rektörü Uğur Bilgili’yi ziyaret etti.
ARMUDA DOYACAĞIZ
Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez, “ Bu yıl odamızın moderatörlüğünde düzenleyeceğimiz Deveci Armut Şenliği 25 Kasım Cuma günü akşam namazı sonrası İğdir köyü camii avlusunda, yaklaşık 10 akademisyenimizle ovamızın tarımsal ürünlerini nasıl zenginleştirebileceğimizin, cevabını aradığımız panelle başlayacak. Cumartesi günü de Atatürk Caddesi’ndeki tarihi Büyükşehir Belediye binası yanındaki Orhangazi Parkı’nda saat 14.00’te Bursalılara dağıtacağımız yöremizin incisi Deveci Armudunu ve ikramlarla sonlandıracağımız şölenimize tüm Bursalıları davet ediyoruz” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat