Astor’dan dünyanın 58 ülkesine ihracat

Bursa 25 Kasım 2016 12:32
Videoyu Aç Astor’dan dünyanın 58 ülkesine ihracat
A
a

Astor Transformatörleri başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere Dünya’nın 58 ülkesine ihracat gerçekleştiriyor.

Astor Transformatörleri başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere dünyanın 58 ülkesine ihracat gerçekleştiriyor. Sektörde gerek kalitesiyle gerekse kapasitesiyle ülke genelinde birinci dünyada ise beşinci sırada yer alan ve açılımı As Transformatör olan “ASTOR,” elektrik dağıtımında önemli bir rol üstlenirken, enerji piyasasında da oldukça iddialı bir konumda. 30 yılı aşkın geçmişinde ortaya konan bilgi ve deneyimleri ASTOR Gurubu tarafından yapılmakta olan transformatörlere yansıtılırken Ankara ve İstanbul’daki üretim tesislerinde yılda yaklaşık olarak yirmi bin transformatör üretimi gerçekleştiriliyor.
TÜRKİYE PAZARINDA YÜZDE 65 PAYA SAHİP
Almira Otel’de çalışmalarıyla ilgili düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında gazetecilere bilgi sunan Astor Ar-Ge Direktörü Dr. Fatih Işık, Şanlı Urfa’da yüz metre karelik bir alandan 36 bin metre karelik alana üretimdeki eksikliği görüp büyüyen bir firmanın hikayesini şöyle anlattı: “Bu gün üretmekte olduğumuz transformatörlerin yüzde 60’ını dış ülkelere pazarlarken Türkiye pazarının da yüzde 65’ine sahibiz. Yapmış olduğumuz çalışmalar ve öngörülerimizle Devlet desteğini de alarak bu gün Türkiye’nin dört bir yanına elektriği ileten TEİAŞ’a, güç transformatörü üretiyoruz. Ar-Ge projeleri kapsamında 2013-2014 yıllarında firmamız adına dağıtım transformatörün den güç transformatörü üretimine geçiş aşamasında çok önemli bir rol oynayarak kısa sürede meyvesini verdi” dedi. Astor A.Ş bünyesinde kurulan Ar-Ge merkeziyle birlikte toplam 380 çalışanlarının olduğuna dikkat çeken Işık, Dağıtım transformatörleri,50 kva 5000 kva (36) kv seri üretim tekniği ile günde 70-80 adet aylık toplam 1500-2000 adet dağıtım trafosu üretim kapasitesine sahip olduğu vurgusu yaptı.
“ÜRETİM KAPASİTESİNİ EN YÜKSEK SEVİYEYE TAŞIDIK”
Astor’un üretim kapasitesini en yüksek seviyeye taşıdıklarının altını çizen Dr. Fatih Işık,”Temel amaçlarının teknolojik gelişmeleri takip ederek yüksek kalitede ürünler üretmek olduğunu müşteri memnuniyetini de arttırmayı hedeflediklerini” söyledi. ISO 9001-2000 Quality System Belgesi’ne sahip olan Astar Grup yurt içi ve yurt dışı pazarda başarılı olmakla kalmayıp, aynı zamanda gerekli olan tüm satış sonrası desteği de vermektir diyen  Işık, “Tüm bunların sonucu olarak, şirketin ismi ve ticari markaları Türkiye’de ve uluslar arası piyasalarda tanınmış ve güvenilirliğini kanıtlamıştır” dedi.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat