Loading...

Aydın, Muğla Ve Denizli’De Sulama Planları Hazır

Türkiye 17 Nisan 2018 09:37
Videoyu Aç Aydın, Muğla Ve Denizli’De Sulama Planları Hazır
A
a

Devlet Su İşleri (Dsi) 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, Sulama Sezonu Öncesi Dsi 21. Bölge Müdürlüğü’Nün Sorumluluk Sahası İçinde Kalan Aydın, Muğla Ve Denizli İllerinde Sulama Sezonu Öncesi Çiftçilere Yönelik Bilgilendirme Toplantıları Yaptıklarını Belirterek “Bölgede Susuzluk Yok, Su Planlaması Var” Dedi.

Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, sulama sezonu öncesi DSİ 21. Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk sahası içinde kalan Aydın, Muğla ve Denizli illerinde sulama sezonu öncesi çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantıları yaptıklarını belirterek “Bölgede susuzluk yok, su planlaması var” dedi.
Devlet Su İşleri olarak sulama ile ilgili konularda 3 konu üzerinde durup planlama yaptıklarını belirten DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, “Kurum olarak biz mevcut suyun durumu, normal şartlarda olması gereken yağışlar ve hiç yağış olmayacakmış gibi planlama yaparız. Bu kapsamda hazırlanan planlamaya göre suyun kullanımını yaparız. Bu yönde Bölge Müdürlüğümüzün görev alanını teşkil eden Aydın, Denizli ve Muğla illerinde toplantılar düzenleyip toplam yüzölçümü 32 bin 467 km alandaki çiftçilerimizi bilgilendirme toplantısı yaptık. Kurum olarak her şarta göre hazırlığımız var plansız programsız değiliz. Geçen yıl son 44 yılın en kurak yılını yaşadık. Ancak planlamalar sayesinde herkesin ürünü suya kavuştu” dedi.
“Suyu tasarruflu kullanmayı öğrenmeliyiz”
En büyük eksiğimizden birinin suyun tasarruflu kullanılması olduğunu kaydeden DSİ Bölge Müdürü Balta, “Bir hayat vesilesi olan suyu çok iyi ve bilinçli kullanmak zorundayız. Bu nedenle su tasarrufunu önemsiyoruz. Sulama konusunda da sürekli planlarımız var. Bu yıl da hiçbir bölgemizde ürün kısıtlamasına gidilmedi. Herkes ne kadar suya ihtiyacı olduğuna bakılmaksızın istediği ürünü ekip dikebiliyor” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat