Loading...

Aydın’Da Yılkı Atları Fotokapanla Görüntülendi

Türkiye 24 Ekim 2017 12:26
Videoyu Aç Aydın’Da Yılkı Atları Fotokapanla Görüntülendi
A
a

Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkında Yaşayan Yılkı Atları Fotokapanla Görüntülendi.

Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkında yaşayan yılkı atları fotokapanla görüntülendi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, yaban hayvanlarını izlemek için teknolojiden faydalanmaya devam ediyor. DKMP Genel Müdürlüğü tabiata yerleştirdiği 1581 adet fotokapan ile yaban hayatını kayıt altına alıyor.
Yılın 12 ayında da farklı güzelliklerle dolu harika bir tabiat alanı olan Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı yaz kış ziyaretçilerini tabiatın en güzel halleri ile ağırlarken, her geçen gün sayıları artan milli parkın vahşi atları parkın güzelliğine adeta ayrı bir güzellik katıyor. Vahşi bir tabiatın hüküm sürdüğü Milli Parkın iç kısımlarında sürü halinde dolaşan yılkı atları fotokapanla görüntülendi. Türkiyenin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası’na bağlı Güzelçamlı beldesindeki Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda yaşayan ve doğada özgür bir şekilde gezerken görüntülenen yılkı atları Milli Parka ayrı bir güzellik katıyor.
Binlerce dönüm alanda yüzlerce çeşit bitki ve hayvan türünün yaşadığı Milli Park’ta canlı çeşitliliğinin arttırılması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat