Loading...

Aydınlı Marangozlar Sorunlarını Vali Köşger’E Anlattı

Türkiye 8 Aralık 2017 10:08
Videoyu Aç Aydınlı Marangozlar Sorunlarını Vali Köşger’E Anlattı
A
a

Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün Ve Oda Yönetimi, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'i Makamında Ziyaret Ederek Sıkıntılarını Aktardı.

Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün ve oda yönetimi, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret ederek sıkıntılarını aktardı.
Vali Köşger’e mesleki sorunları aktardıklarını ifade eden Başkan Süleyman Algün, “Özellikle Çıraklık Yurdu ve Çıraklık (Mesleki) Eğitim Okulumuzun zorunlu kapsama alınmasına rağmen ailelerin yeterince okulu tanımayışı ve konunun kamuoyuna duyurulması ve tartışılması gerektiğini aktardık.
Ayrıca Mesleki Eğitim ( Çıraklık) eğitim öğrencilerinin daha rahat ortamda yaşamlarını sürdürebilmesi için uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Çıraklık yurdu ile ilgili yaşanan süreci aktardık. Ayrıca Kaçak ve kayıt dışılık konusunda yaşanan sorunları aktardığımız Valimiz, konuların takipçisi olacağını söyledi.
Valimiz ile önümüzdeki günlerde Mesleki Eğitim Merkezinde bir araya gelerek yerinde değerlendirme yapacağız” dedi.
Kendisine iletilen sorunların takipçisi olacağını kaydeden Vali Köşger ise, mesleki eğitimde yaşanan sorunlara çok yakından takip ettiğini ve önümüzdeki günlerde ilgili birimlerle detaylı çalışmalar yapacağını belirterek; “Toplumuzda okuyan her ferdin mühendis, doktor gibi mesleklere girmesi mümkün değil ailelerimizle birlikte yeteneğe göre bir yönlendirme yapılması noktasında çalışmalar yapar isek iyi bir adım atmış olacağız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat