Bakü Devlet İktisat Üniversitesi ile protokol imzalandı

Bursa 8 Kasım 2016 15:20
Videoyu Aç Bakü Devlet İktisat Üniversitesi ile protokol imzalandı
A
a

Uludağ Üniversitesi, Azerbaycan’ın Bakü Devlet İktisat Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

İşbirliği protokolü Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Azerbaycan Bakü Devlet İktisat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adalet Moradov tarafından imzaladı. Yusuf Ulcay, iki ülke arasındaki kardeşlik münasebetlerinin, gerek Azerbaycan, gerek Türkiye açısından “iki devlet tek millet” anlayışıyla daha da güçlendiğine işaret etti. Öğretim üyesi ve öğrenci hareketliliğini ve bilgi alışverişini içeren işbirliğinin iki ülkeye de kazandıracağı çok şeyler olacağına inandığını ifade eden Ulcay, “Bugün imzaladığımız protokolün iki toplumu biraz daha yakınlaştıracak bir anlaşma olmasını diliyorum” dedi.
“DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ İLE GÖRÜŞMELERE BAŞLADIM”
Adalet Moradov da, Cumhurbaşkanı’nın kendisine 2.5 yıl önce rektörlük görevini verdiğinde, Bakü Devlet İktisat Üniversitesi’ni dünya çapında bir üniversite yapmasını istediğini vurgulayarak, “Ben de bunun üzerine dünya üniversiteleri görüşmelere başladım. Birçok Türkiye üniversitesiyle protokol imzalamışız ama bundan öte gidememişiz. Ben inanıyorum ki bu protokol, Türkiye üniversiteleri arasında gerçeğe dönüşecek ilk protokolümüz olacak ve diğerlerine örnek teşkil edecek” dedi.
PROTOKOLLER İMZALANDI
Protokollerden biri iki üniversite arasında iktisat ve maliye alanlarında ortak yüksek lisans eğitimi yapılmasını içeriyor. Yüksek lisans öğrencileri eğitimlerinin yarısını diğer üniversitede yapabilecek. İmzalanan diğer protokol ise iki üniversite arasında akademik işbirliğini öngörüyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat