Loading...

Balıktaki Av Yasağı Balık Pazarında Hissedildi

Türkiye 17 Nisan 2018 16:40
Videoyu Aç Balıktaki Av Yasağı Balık Pazarında Hissedildi
A
a

15 Nisan 2018 Pazar Günü Balıkçılıkta Trol Ve Gırgır Ağlarıyla Av Yasağının Başlaması, Keşan Belediyesi Balık Pazarı’Nda Da Hissedildi.

Edirne’nin Keşan ilçesinde 15 Nisan Pazar günü balıkçılıkta trol ve gırgır ağlarıyla av yasağının başlaması, Keşan Belediyesi Balık Pazarı’nda da hissedildi.
Türkiye’deki tüm denizlerde av yasağının başlamasıyla balık pazarındaki esnaftan bazıları, önümüzdeki günlerde tezgahlarda bol bol Gelibolu sardalyesinin yer almaya başlayacağını belirtti.
Vatandaşların özellikle çocuklarına bol bol sardalye balığı yedirmeleri önerisinde bulunan esnaf, "Avlanma yasağıyla birlikte tezgahlarda ayıca çeşitli kültür balıkları da yer alacak. Vatandaşlarımız, kültür balığı alırken çekingen ve tedirgin davranması için hiçbir neden yok. Günümüzde tüm kültür balıkları artık denizin içinde üretiliyor ve bu üretimde özen gösteriliyor. Kültür balıkları hem denizin içinde büyüyerek denizdeki faydalı maddelerden yararlanıyor hem de verilen yem ile en sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın kültür balıklarına karşı olumsuz bir tavır içinde olmalarının hiçbir manası yok. Ülkemizde ilk kültür balıkçılığı başladığında üretim toprak havuzlarda yapılıyordu ama artık bu şekilde üretim yapan tesis kalmadı" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat