Bana küfür etti

Bursa 2 Ekim 2016 20:14
Videoyu Aç Bana küfür etti
A
a

Dağyenice’de, kendisine küfrettiği iddiasıyla yaşlı adamı bıçakla öldüren şahsın yargılanmasına başladı.

Zanlı Hüseyin B., “Bana küfretti, ben de bıçağı salladım” şeklindeki açıklamaları kan dondurdu.
Geçtiğimiz Ağustos’ta Dağyenice Mahallesi’nde iddiaya göre, evinin bahçesinde bir süre alkol alan Hüseyin B. (33), daha sonra babasıyla birlikte işlettiği kahveye geldi. Bu sırada oturmakta olan Mustafa Yavuz’u (67) gören evli ve 2 çocuk babası Hüseyin B. yaşlı adamın yanına sokuldu. ‘Dün gece bana akşam niye küfür ettin?’ diyen Hüseyin B., yaşlı adamı karnından bıçakladı. Daha sonra olay yerinden ayrılan Hüseyin B., Gümüştepe Mahallesi’nde polise teslim oldu. Yavuz ise, kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi’nde 7 gün sonra hayatını kaybetti.
‘ALKOL TEDAVİSİ GÖRÜYORUM’
‘Kasten adam öldümek’ suçundan müebbet hapis talebiyle hakkında dava açılan sanığın yargılanmasına Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşmada kendisini savunan sanık, "Babamın köydeki kahvehanesini çalıştırıyordum. Olaydan bir gün önce maktul yanındaki kişilere, ‘Bu kahveyi bunlardan almak lazım’ deyip, küfürlü sözler söyledi. Bir gün sonra ben evin bahçesinde 4 tane bira açtım. Kendisi ile konuştum, bana küfretti. Hakaret edince yanımdaki bıçağı salladım. Ardından Gümüştepe Mahallesi’nde durumu zabıtaya anlattım. Polis gelip beni teslim aldı. Amatem’de 5 yıldır alkol tedavisi görüyorum" dedi.
DURUŞMA ERTELENDİ
Maktulün eşi Zeyni Yavuz ise, " Yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede eşimle konuştum. Bana, ‘Hiçbir şey demeden bana bıçağı sapladı. Ben küfretmedim’ dedi. Eşim zaten söven bir kişi değildi" diye konuştu. Şahitlerden İsmail Aysi (62) ise, "Camiden çıkıp Mahmut Yavuz ile bahçede karşılık oturuyorduk. Sanık gelir gelmez, ‘Niye bana akşam küfrettin’ deyip, bıçağı sapladı. Ben yaralıyı tuttum. Sonra bıçakla tekrar geldi. Bana, ‘Sen de mi onlarla berabersin?’ dedi. Babası, Hüseyin’e, 'Ne yapıyorsun' deyince, bıçağı masaya saplayıp gitti" şeklinde konuştu. Mahkeme heyeti, eksik evrakların giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat