Başarıda sınır tanımam

Bursa 6 Eylül 2016 16:58
Videoyu Aç Başarıda sınır tanımam
A
a

Yaşamının büyük bir bölümünü Bursaspor yönetimlerinde görev yapmakla geçirmiş olan İrfan Koç başarıda sınır tanımadığını söylüyor.

Çok yoğun bir iş yaşamına rağmen büyük fedakârlıklarla yeşil beyazlı camiaya hizmet etmekten onur ve gurur duyduğunu anımsatan ve Bursaspor’u tarihinde ilk kez şampiyon yapan merhum başkan İbrahim Yazıcı yönetimlerinde iki dönem görev yapan ve birçok başarıya imza atan İrfan Koç, önümüzdeki süreçte Bursaspor’a başkan olmak istediğini ve çalışmalarını o hedefe kilitlediğini söyledi. Akaryakıt sektöründe gerçekleştirmiş olduğu hamlelerle üst sıralara tırmanmayı başaran İrfan Koç’un İstanbul’da 3, Bursa’da ise 5 olmak üzere toplam 8 akaryakıt istasyonu bulunmakta.
İyi bir aile babası olan İrfan Koç evli ve ikisi erkek birisi kız olmak üzere toplam 3 çocuk babası. İşinden ve Bursaspor’dan arta kalan zamanını eşi ve çocuklarıyla geçirmekten keyif alan Koç, elde ettiği başarılarda eşi ve çocuklarının da katkısı olduğunu söylüyor.

BAŞARI SINIRLANAMAZ
Bursaspor yönetimlerinde görev aldığınız dönemde bir lig şampiyonluğu yaşarken birçok başarıya da imza attınız sizce başarının sırrı nedir diye sorduğumuz Koç, “Bence başarının en büyük sırrı başarıda sınır tanımamaktır” dedi. Başarının sınırlanamayacağını hemen her fırsatta belirten Koç, “Merhum İbrahim Yazıcı başkanlığında çok zor şartlar altında tüm zorlukları yenerek şampiyon olduk. FETÖ’nün baskısı altında talihsizlikler yaşadık yapılan kumpas sonucu Başkan Yazıcı’nın cezaevine girmesi de en büyük talihsizliğimiz oldu” dedi. Kulübün özellikle alt yapısında önemli işlere imza attığının altını çizen Koç, “2005-2009 yılları arasında Bursaspor alt yapı sorumlusu As Başkan görevini üstlendim ve Sercan, Volkan, Serdar Aziz, Eren Albayrak ve Muhammed Demir isimlerini Bursaspor’a kazandırdım ve bu futbolcular halen A takımda yer alıyor. Bu dönemde ilk defa Bursaspor’a bağlı futbol okulunun kurulmasına da öncülük eden benim. 2009-2013 Bursaspor kulübü dış ilişkiler sorumlu yöneticisi ve federasyon temsilcisi As Başkan görevinde bulundum. Turkcell Süper Lig şampiyonu olan Bursaspor’da görevim nedeni ile dış ülkelerde UEFA Avrupa Ligi çekilişlerine Türkiye ve Bursaspor’u temsilen yurt dışındaki organizasyonlarda yer aldım” diye konuştu.

BURSASPOR AŞKI
Bursa’ya geldiği günden bu yana Bursaspor’a özel bir yakınlık duyduğunu anımsatan Koç, “Bursaspor aşkı Bursa’ya geldiğim 1995 yılında başladı. Merhum İbrahim Yazıcı başkan yönetiminde gelen teklif üzerine katılarak yer aldım. Bursaspor sevgisiyle dopdoluyum. Yeşil beyazlı kulübe başkan olmak en büyük hayalim ve hedefim. Bir gün yeşil beyazlı kulübe başkan olursam Türkiye liglerinde şampiyonluk ve Avrupa kupalarında da başarılar kazandıracağımı söyleyebilirim. Yeşil beyazlı camiaya hizmet etmek benim için kutsal bir görev. Başkan olduğumda hayata geçireceğim birçok projem var” dedi. Mevcut yönetimin şu an için doğru bir yol izlediğini de belirten Koç, “Yeşil Beyazlı kulüpte halen görev başında olan yönetimle işler şimdilik iyi gidiyor ancak bu iyi gidiş sonuca her nedense bir türlü yansımıyor. Ancak gelecek süreçte eksikliklerin giderileceğini ve başarılı sonuçların alınacağına yürekten inanıyorum ve en büyük temennim takımın hak ettiği yerde olmasıdır. Bursaspor camiası, taraftarı ve sevenleriyle büyük bir kulüp olmanın keyfini yaşamalıdır diye düşünüyorum” dedi. Son değerlendirmesini transferler üzerine yapan Koç, sözlerini şu şekilde noktaladı; “Bence Bursaspor bu sezon için önemli transferler yapamadı. Bunun nedeni bence mali sorunlar. Kulübün halen önceki yönetimden önemli miktarda borcu bulunuyor. Bu durumda yeni yönetimi transfer yapmakta sıkıntıya soktu. Eldeki futbolcular aslında çok kaliteli ve kendilerini ispatlamış oyuncular, önemli olan yönetimin bu futbolculara sahip çıkması ve teknik kadroya güven duymasıdır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat