Başbakan'dan açıklama geldi

Türkiye 4 Kasım 2016 14:38
Videoyu Aç Başbakan'dan açıklama geldi
A
a

Dün akşam saatlerinden bu yana Türkiye genelinde pek çok kullanıcı Whatsapp, Twitter başta olmak üzere sosyal medya ve sohbet uygulamalarına erişimde sorunlar yaşıyor. Başbakan'dan açıklama geldi...

Dün akşam saatlerinden bu yana Türkiye genelinde pek çok kullanıcı Whatsapp, Twitter başta olmak üzere sosyal medya ve sohbet uygulamalarına erişimde sorunlar yaşıyor. Başbakan'dan açıklama geldi.Kullanıcıların kimisi uygulamalara hiç bağlanamazken ya da oldukça yavaş bir şekilde bağlanabilirken, kimi sorunsuz bir şekilde erişim sağlıyor.
SAAT 14.00 İTİBARİYLE DÜZELMEYE BAŞLADI
Bugün sabahın çok erken saatlerinde başlayan internet kesintileri saat 14.00 itibari ile normale dönmeye başladı. Zaman zaman hala problemler devam etse de genel olarak giriş hızı artmış olarak görünüyor: Konuyla ilgili ilk net açıklama Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi.
BAŞBAKAN'DAN YAŞANAN SIKINTIYLA İLGİLİ 
Başbakan Binali Yıldırım bugün gazetecilerin sorusu üzerine yaşanan sıkıntıyla ilgili olarak, "Arkadaşlar güvenlik açısından zaman zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner" diye konuştu.
WHATSAPP, FACEBOOK, TWİTTER VE YOUTUBE'A ÇOK ZOR GİRİLİYOR
Dün akşam saatlerinden bu yana popüler bazı uygulamalara Türkiye genelinde erişim sorunu yaşanıyor. Söz konusu uygulamalar arasında milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp, Facebook, Twitter ve YouTube gibi popüler uygulamalar yer alıyor.
ERİŞİM YASAĞI YOK
Bu uygulamalar üzerinde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmazken, yavaşlığın neden kaynaklandığı açıklanmadı. Kullanıcıların bir kısmı Whatsapp'tan mesaj gönderemezken, kimi de gelen mesajları çok geç görebiliyor.
VPN ARAÇLARI KULLANILIYOR
Benzer şekilde VPN araçlarını kullanmadan sosyal medya mecralarına girmekte de büyük sıkıntılar yaşanıyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat