Başbuğ: “Cemaat tehdidi kalkmalı”

Bursa 19 Ekim 2016 17:43
Videoyu Aç Başbuğ: “Cemaat tehdidi kalkmalı”
A
a

Bursa'da Rotary 2440. Bölge Federasyonu'nun Cumhuriyet Kazanımları etkinlikleri kapsamında davet ettiği, Genelkurmay eski başkanlarından İlker Başbuğ önemli açıklamalarda bulundu.

Bursa'da Rotary 2440. Bölge Federasyonu'nun Cumhuriyet Kazanımları etkinlikleri kapsamında davet ettiği, Genelkurmay eski başkanlarından İlker Başbuğ önemli açıklamalarda bulundu. "15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması durumunda nerede olacağımızı unutmamalıyız" diyen Başbuğ "Cumhurbaşkanı başbakanken tek başına mücadele etmek zorunda kaldı, bunu da kabul etmek zorundayız. 15 Temmuz öncesini hatırlayın; daha önceki süreçlerinde bazı konularda tek başına bırakıldığı kanaatini taşıyorum. Cemaat tehdidinin ortadan kaldırılması lazım" diyerek FETÖ tehlikesine değindi.
“O MEKTUPTA YAZAR”
Atatürk'ün her şey de tolerans gösterebileceğini sadece laiklik kavramında tolerans göstermediğini hatırlatan Başbuğ konuşmasına "Açın Fethi Okyar'a yazdığı şeyde 'Tamam her şeyde tolerans gösteririm, tartışırım fakat tek noktada tolerans göstermem o da laikliktir' diye Atatürk'ün mektubunda yazar. Aklı ve bilimi öne alıyorsanız siz felsefik olarak laiksinizdir. Din ve siyaset arasında kesin çizgi çiziyorsanız, yani dinin siyasette, yalnız siyasette değil ekonomiye, anayasanın 24. Maddesinde tanımlanan hususlara giriyorsanız zaten siyasi laikliğe giriyorsunuz. Onun için laiklik kavramına bir pencereden bakmamak lazım" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat