Başkan Çağlayan Gazileri Unutmadı

Orhangazi 18 Eylül 2016 19:53
Videoyu Aç Başkan Çağlayan Gazileri Unutmadı
A
a

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Başkan Çağlayan mesajında şu ifadelere yer verdi; ülkemiz, içinde bulunduğu coğrafi, askeri ve siyasi konumu itibariyle geçmişten günümüze sürekli olarak iç ve dış odakların tehditlerine maruz kalmış ve bu tehditlere karşı yapmış olduğu vatan savunmasında pek çok asker ve polisini şehit ve gazi vermiştir. 

Şanlı tarihimizde önemli yere sahip zaferlerden birisi de Sakarya Meydana Muharebesi’dir. 22 gün 22 gece süren ve dünyanın en kanlı savaşlarından birisi olan Sakarya Meydan Muharebesi´nin ardından 19 Eylül 1921’de TBMM, başkomutan Mustafa Kemal Atatürk´e Mareşal rütbesi ile Gazilik unvanı vermiş ve aynı gün Gazilik Günü olarak kabul edilmiştir. 

Amansız bir mücadelenin içerisinde canlarını ortaya koyarak bu topraklar için büyük vatanseverlik örneğini gösteren gazilerimiz, şüphesiz ki Türk Milleti’nin baş tacıdır. Bize düşen görev de milli ruhumuzu yücelten gazilerimize hak ettiği değeri vermektir. Gazilerimizin olduğu kadar, ailelerinin, onlarla birlikte şehit ailelerinin de yanlarında olmak bizim sorumluluğumuzdur.

Bu düşüncelerle, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak ve milletimizin huzurlu, mutlu yaşaması için hayatlarını ortaya koyarak mücadele veren ve bu uğurda Gazilik rütbesi ile şereflenen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyor, aramızdan ayrılmış gazi ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat