Loading...

Başkan Çerçi Kırsal Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Türkiye 15 Şubat 2018 16:59
Videoyu Aç Başkan Çerçi Kırsal Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi
A
a

Yönetimde 4 Yılı Geride Bırakmaya Hazırlanan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yuntdağı’Nda Yaptığı Çalışmaları Muhtarlara Anlattı. Yuntdağı’Nın Yunusemre Belediyesi İle Kalkındığını Aktaran Başkan Çerçi, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’In Talebeleri Olarak Bu Kubbede Hoş Bir Seda Bırakmak İstiyoruz” Diye Konuştu.

Yönetimde 4 yılı geride bırakmaya hazırlanan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yuntdağı’nda yaptığı çalışmaları muhtarlara anlattı. Yuntdağı’nın Yunusemre Belediyesi ile kalkındığını aktaran Başkan Çerçi, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talebeleri olarak bu kubbede hoş bir seda bırakmak istiyoruz” diye konuştu.
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur, Şaver Yüksel, Belediye Başkan Danışmanı Kefeaddin Öz, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Muhtarlık İşleri Müdürü Mehmet Ata, Park ve Bahçeler Müdürü Volkan Aydoğdu, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Sak ve mahalle muhtarları katıldı.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebeleriyiz”
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında muhtarları bilgilendirdi. “Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talebeleriyiz” diyen Başkan Çerçi, konuşmasında, “Birçok şeyi ondan öğrendik. Bu makamlar gelip geçici. Önemli olan hoş bir seda bırakabilmek Sizlerle sürekli istişare halindeyiz, sıkıntılarınızı biliyoruz, bunları ortadan kaldırmak için imkânlarımız ve belirli bir program dâhilinde çalışıyoruz. Yönetim süremiz içerisinde tüm sorunları bir anda çözmemiz zor ama en aza indirmek için projeler üretiyor, yoğun mesai harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Yuntdağı Yunusemre ile kalkınıyor “
4 yılda Yuntdağı’na pek çok hizmet kazandırdıklarının altını çizen Belediye Başkanı Çerçi; “89 mahallemizden 65’i kırsal mahalleden oluşuyor. Belediye olarak göreve gelir gelmez Yuntdağı’nı çamurdan kurtarmak, bölgede alternatif ürün çeşitliliği ve organik tarımı arttırmak, sosyal tesisler kazandırmak amacıyla çalışmalarımıza başladık. Bugün geldiğimiz noktada mahallelerimizin yüzde 80’inden fazlasında kilitli parke taşı döşemesi yaparken; yüzlerce üreticimize fidan desteği verdik, 10 binlerce ağacımıza zeytin, badem, Antep fıstığı aşılaması yaptık. Üreticilerimizin tarlalarına rahatlıkla ulaşabilmesi için arazi yolları açtık. Önümüzde 1 yıllık bir süre kaldı. Bu süre içerisinde hedeflerimizin yüzde 95’ine ulaşmayı planlıyoruz.”

Yatırımlar 2018 yılında da devam edecek
Toplantıda Ak Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz de söz aldı. Kısa süre önce göreve geldiğini belirten Katıöz, Başkan Çerçi’nin güzel projelere imza attığını belirtti. Toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Başkan Danışmanı Kefeaddin Öz, Muhtarlık İşleri Müdürü Mehmet Ata, bölgeye yapılan yatırımlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Toplantıda, projelerin 2018 yılında da hız kesmeden devam edeceğine dikkat çekildi.
Toplantıda konuşan muhtarlar da Yunusemre Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduklarını ifade etti. Belediyenin özellikle fidan desteği, aşılama, kilitli parke taşı döşeme çalışmalarından memnuniyet duyduklarını kaydeden muhtarlar, Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. Söz alan muhtarlar, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Bizlerin ihtiyaçlarına hiçbir zaman duyarsız kalmadı. Her zaman yanımızda oldu. Başkanımız sayesinde mahallelerimiz çamur deryasından kurtuldu” dediler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU



 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat