Loading...

Başkan Toltar Aylık Muhtarlar Toplantısını Gerçekleştirdi

Türkiye 21 Ocak 2018 13:37
Videoyu Aç Başkan Toltar Aylık Muhtarlar Toplantısını Gerçekleştirdi
A
a

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın, Aylık Olarak Gerçekleştirdiği Mahalle Muhtarları Toplantısının Bir Yenisi 12 Mahalle Muhtarının Katılımı İle Gerçekleşti.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın, aylık olarak gerçekleştirdiği mahalle muhtarları toplantısının bir yenisi 12 mahalle muhtarının katılımı ile gerçekleşti.
Tavşancıl Sahil Restronrant’ta gerçekleşen aylık mahalle muhtarları toplantısı Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya ayrıca Dilovası Belediye Başkan Yardımcıları Edip Bingöl, Fazıl Polat ve Muhyettin Gültekin ile Muhtarlıklar Birim Müdürü Mehmet Turak ve mahalle muhtarları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Toltar, "Göreve geldiğimizden bu yana halkımıza hizmet için hep birlikte çalışıyoruz. Hepimizin ortak noktası bizlere bu görevi layık gören halkımıza hizmet etmektir. Yaşadığımız ilçenin sorunlarını en aza indirerek halkımızın daha güvenli, huzurlu ve yaşanılabilir bir Dilovası’nda yaşamalarını sağlamaktır. Onun içindir ki mahallelerimizin gözü kulağı olan ve sorunları en yakından takip eden siz mahalle muhtarlarımızla aylık olarak yaptığımız toplantılarımız ve bu toplantılarımızda alınan kararlar bizler için çok önemlidir. Sorunların ivedi olarak çözümü noktasında yaptığımız bu toplantılarda hem eksiklerimizi görüyor hem de yapılacak ve yapılması gereken çalışmaları hep birlikte ele alıyoruz. Toplantılarımız çözüm odaklı gerçekleşiyor” dedi.
Göreve geldiği zamandan beri çok önemli değişikler yaşadıklarını belirten Başkan Toltar, “Beş tane genel ve referandum seçimi yaşadık. Hemen hemen her yıl bir seçim yaşadık. Bu yetmez gibi 15 Temmuz hain darbe girişimini de hep birlikte yaşadık. Yaşadığımız bu süreç içeresinde tabi ki hizmetlerin gelmesinde bir takım eksiklikler olabilir. Ancak biz her zaman diyoruz. 2014 yerel seçimlerinde halkımıza verdiğimiz tüm taahhütlerin görevimiz bitene kadar yerine getirilmesi için canla başla çalışacağız” şeklinde konuştu.
“Bizim için önemli birkaç önemli sorunumuz var” diyen Başkan Toltar, “Bunlardan en önemlisi ilçenin giriş çıkış düzenlemesi. Bu konuyla ilgili olarak değişik kurumlar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Ancak konunun hızlandırılması için hep birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret edelim ve bu talebimizin hızlandırılması için destek isteyelim” ifadelerini kullandı.
Yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Toltar, “Mimar Sinan ve Orhangazi mahallelerimizin ve yukarıdaki mahalle ve OSB’lerin hastaneye ulaşımını kolaylaştıracak yeni hastane yolunun yapılması konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. TIR Parkı konusunda da yer tahsisi ile ilgili olarak Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüşmelerimiz devam ediyor. D100 karayolundan Yavuz Sultan Selim Caddesine bağlantı yolu içinde kavşaklarla birlikte bu sorunun da çözümü hal olmuş olacaktır. Kapalı semt pazarımızla ilgili yer tahsisinde sona gelindi. Ufak tefek sorunlar kaldı. Onlarda bitince Cumhuriyet Mahallemizde ilçemize yakışır bir kapalı semt pazarımızı inşa edeceğiz. Toplum Sağlık Merkezimiz tüm hızıyla devam ediyor. Seyir Tepesi dinlenme alanımız kıştan dolayı duraksadı ancak Mart ayında hız vereceğiz ve yaza açılışını gerçekleştireceğiz inşallah. Diliskelesi kapalı halı sahamızda arazinin içinde doğal gaz hattının bulunmasından dolayı biraz gecikti. Palgaz yetkilileri ile bu hattın kaydırılması için görüşmelerimiz sürüyor. Hattı kaydırdıktan sonra çalışmaya başlayacağız. Semt konaklarımız teker teker açılıyor. Kayapınar ve Turgut Özal mahallesi spor tesisi için ödenek hazır olmasına karşılık Orman Bölge Müdürlüğü sorun çıkartıyor. Ancak sorunun giderilmesi için görüşmelerimiz aralıksız sürüyor. Doğal gaz çalışmaları biraz ağırdan gidiyor. Palgazla en kısa sürede görüşeceğiz. Dilovası’nda bir ekiple çalışmalarını yürütüyorlar. Buda yetersiz kalıyor. Bu ekip sayısının en az üçe çıkartılması için görüşeceğiz. Bunların dışında belediye hizmetlerimiz devam ederken alt yapı ve üst yapıda ki çalışmalarımız da aralıksız sürüyor” diyerek sözlerini tamamladı.
Başkan Toltar’ın sunumu sonrası tek tek söz alan mahalle muhtarları mahallelerinde ki öncelikli sorunlarını ileterek çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulundular.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat