Loading...

Başkan Topçu: Seçime en hazır partiyiz

Bursa 26 Nisan 2018 22:01
Videoyu Aç Başkan Topçu: Seçime en hazır partiyiz
A
a

Yeni Marmara Gazetesi Genel Koordinatörü Hasan Karabulut, Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu’yu makamında ziyaret etti. Başkan Topçu, seçimlere en hazır parti olduklarını vurguladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu gazetemiz Genel Koordinatörü Hasan Karabulut’u makamında ağırladı. Sohbet konusu 24 Haziran genel seçimleri ve MHP Bursa Teşkilatları’nın hazırlıkları idi.

“ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM”
Başkan Topçu, "15 Temmuz ile başlayan ihanet sürecinde, Milliyetçi Hareket Partisi devletin, milletin ve hükümetin yanında olmasaydı bu ülke bu süreci bu kadar rahat atlatamazdı. Bunu sokaktaki vatandaş da, biz de ifade ediyoruz. MHP önce ülkem ve milletim, sonra partim anlayışını benimser. Biz seçime her daim hazırız. Bu seçim Türk milletine hayırlar getirecek" açıklamasını yaptı. “BİZ SEÇİM MERAKLISI DEĞİLİZ”
MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Toçu şöyle devam etti: "Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, öyle seçim meraklısı değildir. 15 Temmuz 2002'de Kocayayla'da yaptığı açıklamanın şartlarına geri döndüğümüz zaman ülkenin durumunun getirdiği bir mecburiyet vardı. Hatırlayacaksınız o gün siyasi partilerden dışarıdan müdahalelerle istifalara zorlanan milletvekilleri, yeni kurulan siyasi partiler, Almanya'da Türkiye Cumhuriyeti için verilen kararlar, daha nice açıklayabileceğimiz sebepler vardı. Milliyetçi Hareket Partisi olarak hep şunu diyoruz. Biz Türk milleti için varız. Bu ülkenin kaderini Türk milleti belirler. Harici müdahalelere müsaade etmeyiz. 2002'deki seçim süreci budur. Bugün de Devlet Bahçeli'nin isteği değil bu. Erken seçim Milliyetçi Hareket Partisi'nin veya Genel Başkanımızın bir talebi değildir. Türk milletinin talebi ve yaşadığımız sürecin, Türk milletine kurulan kumpasların bir sonucudur. En doğrusu olduğu için seçimi talep ettik. Yoksa seçim meraklısı değiliz.” 

“24 HAZİRAN’DA SİYASET AYAĞI ORTAYA ÇIKACAK, UMUTLUYUZ”
Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu 15 Temmuz kalkışmasıyla ihanetin üzerindeki örtünün kalktığını vurguladı, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye bir ihanet ve kumpas kıskacında. Biz 15 Temmuz'u o gün için bertaraf ettik ama hala tamamıyla temizlenmiş, arınmış değiliz maalesef. Daha geçtiğimiz hafta TSK'dan 3000 asker ihraç edildi. Üzerinden bu kadar zaman geçmesine ve etkili bir şekilde mücadele edilmesine rağmen hala TSK'dan bugün itibariyle dahi bir ayıklama derdindeyiz. Bunun siyaset ayağı daha ortaya çıkmadı. İnşallah bu seçimin sonucu itibariyle bu siyasi ayağı ortaya çıkacak. Bu konuda umutluyuz ve beklentimiz çok yüksek. Hal böyle olunca Türk milletinin menfaati burada olduğu için erken seçim talebinde bulunduk" diyerek, MHP Bursa Teşkilatlarının seçime hazır olduğunu vurguladı. 

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ ERDOĞAN’DIR”
Başkan Tevfik Topçu, seçim öncesi tüm çalışmaları yaptıklarını belirtti: "MHP Bursa Teşkilatları'na gelince samimiyetle söylüyorum en hazır partiyiz. Kongrelerini en erken tamamlamış partiyiz. Bursa'da hiç bir siyasi parti ilçe divan toplantılarını yapmamışken, biz haftaya tamamlıyoruz. Geçtiğimiz hafta sonuncusunu planlamıştık ama bir gecikme sonucunda Karacabey'i bu haftaya erteledik, onu da yapınca tamamlamış olacağız. Biz divan toplantılarımızı hep yaparız ama Genişletilmiş İlçe Divan Toplantılarımızı da tamamladık. O yüzden Bursa Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı seçime en hazır partidir. İttifakı gündeme getiren MHP’nin, Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ama bunun haricinde bütün seçmen ve başka siyasi partilerin seçmenlerden de oy talep ediyoruz. Çünkü şuna inanıyoruz ve millet de inanıyor ki, 15 Temmuz süreciyle başlayan bu ihanet sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi, devletin, milletin ve hükümetin yanında olmasaydı bu ülke bu süreci bu kadar rahat atlatamazdı. Bunu sokaktaki vatandaş da, biz de ifade ediyoruz. MHP az önce belirttiğim gibi önce ülkem ve milletim, sonra partim anlayışını benimser. Biz seçime hazırız. Bu seçim Türk milletine hayırlar getirecek."“EKONOMİK BEKLENTİLER VAR”
MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu’yla ekonomiyi de konuştuk. Erken seçim tarihinin açıklanmasından sonra doların düşmeye başladığına dikkat çeken Topçu: "Sanayi, ticaret, iş dünyasında da sıkıntılar vardı. Farkında mısınız, dolar 4,20'ye kadar çıktı erken seçim kararı belli olduktan sonra yükselmesi gerekirken düşmeye de başladı. Çünkü Türk milletinin beklentisinin ve şartların doğal sonucu budur. Erken seçim bile dememek lazım buna çünkü bütün siyasi partiler hodri meydan demiş. 
Cumhuriyet Halk Partisi bir yıldır seçim çağrısı yapıyor. İş dünyası bir an önce belirsizliğin bitmesini istiyor ve yapılacak seçim sonrası yeni bir sisteme geçeceğiz. Normal süresinde olsaydı Kasım 2019'da 16 ay sonra bir sistem değişikliği olacaktı. Bu sistemi de bekletmeye gerek yok” ifadelerinde bulundu. Topçu şöyle devam etti: "Bir taraftan yurtdışı operasyonları, bir taraftan FETÖ'yle yapılan mücadele, diğer yandan PKK ile yapılan mücadele, ekonomik anlamda Türkiye'ye uygulanan ambargolar ile birlikte bir an önce bu takvimi erkene alalım, herkes işine baksın. Tüm bunlarla daha etkin ve yetkili mücadele etmek adına inşallah 24 Haziran'da seçimi yapacağız. Buradan da ittifak büyük bir oranla başarıyla çıkacak. Hedefimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminde minimum yüzde 65'i yakalamak. Bunun içerisinde de hedefimiz Milliyetçi Hareket Partisi'ni en yüksek oyu alarak parlamentodaki o güçlü denetim görevini yapabileceği noktaya taşımak." 

“DEVLET BAHÇELİ BAŞKANLIĞINDA ÜLKÜMÜZE İLERLİYORUZ”
Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüm seçimlerde hedefinin birinci parti olmak olduğunu söyleyen Tevfik Topçu: "Milliyetçi Hareket Partisi ideali ve hedefi olan bir siyasi hareket. Bizim bir Turan hedefimiz var. Biz parlamentoda hiç vekilimiz yokken de Turan hedefimizden vazgeçmedik. Bizim sadece Türkiye'de değil, dünyayla alakalı İlah-i Nizam ülkümüz var. Alemlere nizam getirme hedefimiz var. Milliyetçi Hareket Partimizin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile her seçimde iddiamızı sürdürüyoruz. Gayret bizden, takdir Cenab-ı Allah'tan, oy da milletten. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de hedefimiz en yüksek oyu alıp Bursa'da birinci parti olmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

“NE KADAR GEREKİYORSA O KADAR ÇALIŞACAĞIZ”
Bursa'daki teşkilatlarının yetkili ve deneyimli insanlardan oluştuğunu ifade eden MHP  Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu: "Birinci bölgede 6, ikinci bölgede 11 ilçemiz var. İlçe teşkilatlarımızın tamamı hazır. Bizim Bursa'daki bütün il yöneticilerimiz, il başkan yardımcılarımız, ilçe başkanlarımız etkili, yetkili ve deneyimli insanlardan oluşuyor. Tabii bu seçimin farklı dinamikleri de var. 1-takvim dar. 2-Ramazan ayına geliyor. Türk milleti için Ramazan ayı dini bir vecibenin ötesinde bir kültürel hadisedir. Ramazan ayı ile alakalı yüzyıllara dayanan kültürel bir birikimimiz var. İlk defa böyle bir şey yaşayacağız. Arkadaşlarımızla buluşuyoruz, en etkili seçim çalışması neyse onu kararlaştıracağız. Ramazan ayına denk gelen seçim çalışmalarından dolayı oluşacak zorlukları da düşünüyoruz. Mesela mitingler Ramazan ayında çok zordur ve vatandaşa eziyettir. Düşünün saat 16.00'da insanları meydana topluyorsunuz ve iki üç saat bekletiyorsunuz. Bu bize çok makul gelmiyor. Her siyasi parti için söylüyorum bunu, zor bir süreç. MHP Bursa teşkilatlarımızda ekiplerimiz hazır, arkadaşlarımız heyecanla bekliyor. Partimiz, kadro açısından belki de en liyakatli, yetenekli ve sadakatli insan profiline sahip. O konuda bir sıkıntımız yok. Ne kadar gerekiyorsa, o kadar çalışacağız." 

“İTTİFAKIN HALKTA KARŞILIĞI VAR”
Kurulan ittifakın halkta bir karşılığı olduğunu vurgulayan Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, destek verenlerin çoğalacağını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: "Büyük Birlik Partisi'nin bizi destekleyeceğini düşünüyorum. Ancak ne kadar ittifak yaparsanız yapın, toplumda bir karşılığı yoksa hiç bir anlamı kalmaz. Onun için adına cumhur ittifakı yani milletin ittifakı dediğimiz bu ittifakın bütün siyasi partilerin tabanında ciddi bir karşılık bulduğunu görüyoruz. Zaten bu ittifak sandıkta doğal süreçte olacak. Mesela Saadet Partisi ittifakta yer almayacağını beyan ediyor. Ama Saadet Partisi'nin seçmeni aklı başında, bu ülkeyi seven seçmendir. Bilin ki Genel Başkanının dediğinin çok ötesinde davranış gösterecek ve sandıkta oy ittifakı yapacaklar. Tüm makul vatandaşlarımız sandıkta bu ittifakı yüzde 65 oranında yapacağını düşünüyoruz.” Türkiye siyasetinde önemli bir yeri bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu seçime dair önemli bilgiler verdi. Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Teşkilatları olarak 24 Haziran seçimlerinde hummalı bir çalışma içerisinde olacaklarını belirtti. 
Kaynak : Ezgi ÖZDAŞ - ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat