Loading...

Başkan Toprak, Gençlere Darbelerin Karanlık Yüzünü Anlattı

Türkiye 13 Ekim 2017 15:51
Videoyu Aç Başkan Toprak, Gençlere Darbelerin Karanlık Yüzünü Anlattı
A
a

Adıyaman’In Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Gençlik Merkezinde Gençlerle Yaptığı Buluşmada Tarihimizde Geçmişten Bu Güne Kadar Olan Darbe Ve Darbe Girişimlerinin Anlattı.

Adıyaman’ın Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Gençlik Merkezinde gençlerle yaptığı buluşmada tarihimizde geçmişten bu güne kadar olan darbe ve darbe girişimlerinin anlattı.
Kahta Gençlik Merkezi gönüllü üyeleriyle bir araya gelen Başkan Toprak, Türkiye’de kirli eller tarafından karanlık zihniyetlerin düğmeye basmasıyla bu güne kadar çok sayıda darbe ve darbe girişiminin yaşandığını, bunların tek amacının gelişen ve büyüyen Türkiye’nin önünü kesmek olduğunu söyledi.
Başkan Toprak, “Gençler, bu ülkenin bu seviyeye gelmesi göründüğü gibi kolay olmadı. Nasıl ki 600 yıllık adil bir iktidar olan Osmanlı İmparatorluğun yıkılması için bin bir çeşit hile ve entrikalarla bu bütünlüğümüzü bölmeye çalışanlar bugün yine iş başındalar. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bu yana birçok darbeler yaşandı. Bu ülke çok partili sisteme geçtiğinde demokrasi ve insan haklarında ilerleme yaşandığında hemen düğmeye basıldı ve 27 Mayıs 1960 ihtilali ile milletin iktidarına darbe yapıldı. Yine 12 Mart 1971 ve akabinde 1980 askeri darbenin izleri hala silinmedi’’ dedi.
Necmettin Erbakan’ın adil düzen iktidarından rahatsız olanların yine boş durmadıklarını ve 28 Şubat 1997 post- modern darbesiyle sokaklarda tankların nasıl bu millete gözdağı vermeye çalıştığını bu milletin asla unutmayacağını dile getiren Başkan Toprak ‘’ Gençler sizlerde bu yakın zamanda birçok darbe girişimine şahit oldunuz. Bu milletin iradesine 27 Nisan 2007’de e- muhtıralarla ve en son 15 Temmuz’da fiili olarak darbe girişimini gördünüz. Bu milletin üzerine nasıl tankların sürüldüğünü, uçaklarla nasıl bombalandığını kendiniz yaşadınız. Bu milletin vergileriyle alınan savaş uçaklarının hepimizi temsil eden meclisimizi nasıl bombardıman ettiklerini gördünüz ve darbeye dur demek için sizlerde meydanlara indiniz. Hamd olsun onların kirli emellerini göğsünüzü siper ederek darmadağın ettiniz” şeklinde konuştu.
Son zamanlarda buna benzer oyunların tekrar sergilenmeye çalışıldığını fakat kimsenin bu ülkenin topraklarında bir karış alamayacağını söyleyen Başkan Toprak, bu bayrağı asla indiremeyeceğini ve ezanları susturamayacağını dile getirdi.
Kahta Gençlik Merkezi Müdürü Nebi Bulut, bu gibi kurumların tek amacının ülkesini, milletini seven birey yetiştirmek olduğunu bu uğurda ara vermeden tüm gayretiyle mücadele ettiklerini, yeni yetişen neslin mukaddesatına daha bağlı olduğunu bununda kendilerini sevindirdiğini söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat