Başkanlıkta uzlaşma!

Türkiye 1 Aralık 2016 15:51
Videoyu Aç Başkanlıkta uzlaşma!
A
a

Başbakan Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Bahçeli, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ortak açıklama yapıyor. Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanının partisiyle ilişiği devam edecektir. Yapılan en büyük değişiklik budur." dedi

Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, saat 14.00'te başladı.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Yıldırım ile ortak açıklamasında, "Bugünkü görüşmemiz son değerlendirmeler ışığında olumlu geçmiştir. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde TBMM'ye bir metin sunulmuş olacaktır." dedi. Bahçeli'den sonra sözü alan Binali Yıldırım ise şunları söyledi.

SINIRLI BİR DEĞİŞİKLİK YAPILMASI
"Anayasada sınırlı bir değişiklik yapılması konusu bir süredir memleketimizin gündemindedir. Bu konuda Milliyetçi Hareket Partisiyle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar,  müzakereler belirli bir olgunluğa erişmiştir ve son gözden geçirmeler de  yapılacak ve önümüzdeki hafta inşallah AK Parti olarak,  Adalet Kalkınma Partisi olarak, Anayasa  değişiklik  teklifimizi Türkiye Büyük Millet Meclisine sunmuş olacağız."
 Ondan sonra iş meclisin iradesine kalmıştır. Mecliste 330 'u geçen bir oyla kabul edilmesi gerekir. İkemiz için hayırlı bir karar olacaktır diye düşünüyoruz. Ülkenin gündeminin  sistem tartışmasıyla zaman  kaybetmesini istemiyoruz.

PARTİLİ CUMHURBAŞKANI GELİYOR
 Cumhurbaşkanının partisiyle ilişiği devam edecektir. Yapılan en büyük değişiklik budur. Daha önceki anayasada ilişiği kesiliyordu. Haftaya MHP ile mutabık kalınan bir metin  TBMM'ye sunulacaktır. Seçim kanunun Anayasa'da yeri yok. Meclis çalışmalarının tamamlanmasından sonra 60 günlük süre var. Bütün herşey  yolunda giderse yazın  başında referandum var. Seçim diye bir şey yok. Daha yeni seçim yaptık.  Halkımızın parasını zamanını israf edemeyiz.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat