Bayrama Hazırız

Bursa 10 Eylül 2016 19:33
Videoyu Aç Bayrama Hazırız
A
a

Bursa, yarın başlayacak Kurban Bayramı’nın hareketliliğini yaşıyor. 9 günlük tatilin başlamasıyla hareketli günlere yelken açan Bursa’da vatandaşlar alışverişe akın etti.

Kurban Bayramı öncesinde, Bursa hareketli günler yaşamaya başladı. Bayram ihtiyaçlarını karşılamak için çarşıya akın eden Bursalılar, mağazalara büyük yoğunluk getirdi. 9 günlük bayram tatilinin de start almasıyla hareketlenen Kapalı ve Uzun Çarşı, esnafın yüzünü güldürürken, elbise, ayakkabı ve şeker satanlar satışlardan oldukça memnun olduklarını belirtiyor.

BAYRAM BEREKETİ

Bayram telaşının son günlerde bir hayli hareketlendiğini belirten çarşı esnafı, vatandaşların ucuz ama kaliteli ürünü tercih ettiğini ifade ediyor. Çarşıya bir bayram bereketinin düştüğünü kaydeden esnaf, “Ramazan Bayramı’ndan bu yana böyle bir hareketlenme görmedik. Okulların açılacak olması da satışlarımızın yüksek olmasını sağlıyor” görüşünü dile getiriyor.

KURBANLIK SATIŞLARI

Öte yandan, hareketliliğin yaşandığı bir diğer alan da, kurbanlık satışlarının yapıldığı alanlar olarak dikkat çekiyor. Kıyasıya pazarlıkların yaşandığı kurbanlık pazarlarında, vatandaşlar genelde küçükbaş hayvanlar üzerinde yoğunlaşıyor. Hayvan yetiştiricileri, satışlardaki memnuniyetlerini anlatırken, arife gününe kadar (bugün) satışları tamamlayacaklarını belirtiyor.

Vali İzzettin Küçük ve Bursa belediye başkanları bayram tebrik mesajlarını yayınladılar.
 
VALİ İZZETTİN KÜÇÜK
Vali İzzettin Küçük Kurban Bayramı için yazılı bir mesaj yayımladı. Vali Küçük, “Bayramlar, bağışlama, hoşgörü, merhamet, insanlar arasında sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının pekiştiği, geleceğe dönük iyimserliklerin canlandığı, kişisel dargınlık ve kırgınlıkların bir kenara bırakılarak unutulduğu özel günlerdir. Bu mübarek bayram gününde dünyanın ve ülkemizin çeşitli bölgelerinde terör ve savaşlar yüzünden acı çeken insanlar için dua ederken,  bağımsız ve özgür bir şekilde birlik beraberlik içinde yaşamanın ne kadar büyük bir nimet olduğunu bir kez daha hatırlamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Bursa halkının, Türk ve İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı kutluyor; bayramın milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor,  saygılarımı sunuyorum.”
RECEP ALTEPE - BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursalıların Kurban Bayramı’nı kutladı. Özellikle dini bayramların insanlar arasında birleştirici bir özellik taşıdığını vurgulayan Başkan Altepe, Bursalılar’la kenetlenen Büyükşehir Belediyesi’nin daha çok hizmet için çalışacağını söyledi.
 
MUSTAFA DÜNDAR - OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI
“Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde Kurban Bayramı’nın vesilesi ile tüm İslam âlemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Osmangazi'nin 18 farklı pazar yerini kurban kesim yeri olarak belirledik. Vatandaşlarımız, tahsis ettiğimiz pazar yerlerinde kurbanlarını temiz ve hijyenik bir şekilde keserek kurban ibadetlerini yerine getirebilecekler. Belediye olarak vatandaşlarımızın bayram süresince bir sıkıntı yaşamaması, bayramı rahat ve huzur içerisinde geçirmesi için her türlü tedbiri alıyoruz."
İSMAİL HAKKI EDEBALİ  - YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI
"Bayramlarda görmeye alışık olduğumuz olumsuzlukların önüne geçmek için geçen sene olduğu gibi bu sene de 'boğa timleri' teyakkuzda bulunacak. Ayrıca deri poşeti, et poşeti, naylon branda, tuz, şapka, kurban rehberi, veterinerlik hizmeti ile temizlik için su temininden oluşan farklı hizmetler Yıldırımlılar’a sunulacak. Kurban Bayramı süresince ekiplerimiz devamlı teyakkuz halinde olacak ve vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlayacak. Tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Ağız tadıyla bir bayram geçirmeyi diliyorum. Ülkemizde ve dünyada barışın hakim olacağı günlerin Kurban Bayramı vesilesi ile gelmesini temenni ediyorum."
MUSTAFA BOZBEY - NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI
" Kurban Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya barış getirmesini diliyorum. Biz Nilüfer Belediyesi olarak Kurban Bayramı'na hazırız, arkadaşlarımız da hazır. Tüm önlemlerimizi aldık ve hiçbir şekilde sorun oluşturmadan, özellikle de o alanlarımızda kurban sahiplerimizin çok daha dikkatli olmasını istiyoruz. Bir sorun yaşamak istemiyoruz. Ülkemizin çeşitli noktalarında yaşanan kurban manzaralarını Nilüfer'de bugüne kadar görmedik, bu bayramda da görmeyi arzu etmiyoruz.”
ALİNUR AKTAŞ - İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI
“Tüm hemşerilerimin Kurban Bayram’ını tebrik ediyorum. İnegöl Belediyesi olarak Kurban Bayramı’nın huzur ortamında geçmesi için, vatandaşlarımızın, bayramı en güzel şekilde geçirmeleri için çaba gösteriyoruz. Bayram boyunca da belediye hizmetlerinin aksamaması adına; gerekli planlama ve görevlendirmeler yapılmıştır.”
YENER ACAR - KESTEL BELEDİYE BAŞKANI
“Kurban Bayramı’nda ilçe halkımızın huzurlu bir bayram geçirmesi adına tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bayram süresince kurban kesim yerlerimiz ile belediyemizin ekipleri vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Kurban Bayramı’nın tüm İslam âlemine barış ve huzur getirmesini diliyorum.”
SÜLEYMAN ÇELİK - YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
“Başta ilçe halkımız olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Yenişehir Belediyesi olarak ilçe halkımızın sorunsuz bir bayram yaşaması için tüm önlemlerimizi aldık. Kurban Bayramı süresince 7/24 esasına göre çalışacağız.”
HAYRİ TÜRKYILMAZ - MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI
“Kurban Bayramı’nı ilçemizde huzurlu, sevgi ve saygı çerçevesi içerisinde geçirmek istiyoruz. Mudanya Belediyesi olarak bunun için gereken tüm önlemleri aldık. Bayram süresince özel ekiplerimiz vatandaşların yardımına koşacaklar. İlçemiz ve ülkemiz için mutlu ve huzurlu bir bayram dilerim.”
SADİ KURTULAN - M.K.PAŞA BELEDİYE BAŞKANI
"Kurban Bayramı’nın ülkemize huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak sorunsuz bir bayram yaşanması için ilçemizde gereken tüm önlemleri aldık. Vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesmelerini önemle rica ediyorum."
İRFAN TATLIOĞLU - ORHANELİ BELEDİYE BAŞKANI
“Kurban Bayramı’nın tüm ulusumuza hayırlar getirmesi dileklerimle. Ülke bütünlüğü ve beraberliği için dağ taş demeden gecesini gündüzüne katarak amansız bir mücadele ortaya koyan Mehmetçiklerimize hayırlar getirmesi dilek ve temennilerimle gelecek bayramların daha güzel olacağını umuyorum.”
MEHMET TEKE - KELES BELEDİYE BAŞKANI
“İlçemizin ve ulusumuzun Kurban Bayramı’nı kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum. Keles Belediyesi olarak bizler ilçe halkımızın huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için gerekli tüm önlemlerimizi aldık. Bayramın birlikteliği bayram sonrası da ülkemizde ve dünyada sürsün.”
HASAN TAŞ - BÜYÜKORHAN BELEDİYE BAŞKANI
“Ülkemin bütünlüğünü ve kardeşlik bağlarını güçlendiren bayramlar bizleri mutlu ederken yardımlaşma ve paylaşımımıza da vesile olmaktadır. Ben bu duygularla önce ulusum ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, Büyükorhanlı hemşerilerime sağlık ve esenlik dolu günlerde daha birçok bayram sevinci yaşamalarını yaradandan niyaz ederim.”
MUSTAFA ÇETİNKAYA - HARMANCIK BELEDİYE BAŞKANI
“Bolluk ve bereketin yoğunlaştığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’nı kutlayacak olmanın heyecan ve sevinci içerisindeyiz. Harmancıklı hemşerilerimin mübarek bayramlarını kutlar, sağlık esenlik ve mutluluk dolu günlerde nice bayram sevincini yaşamalarını dilerim.”
REFİK YILMAZ - GEMLİK BELEDİYE BAŞKANI
“Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasında canları pahasına mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimizin PKK terör örgütüne karşı elde ettiği başarının sonrasında kutlamakta olduğumuz Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine mutluluk ve huzur dolu günler getirmesini yüce Mevla’dan dilerim.”
MUSTAFA IŞIK - GÜRSU BELEDİYE BAŞKANI
“Bayramlar İslam âleminin en sevinçli günleri ve bolluğun bereketin simgesidir. Ulus olarak zorlu bir dönemde kutlamakta olduğumuz Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını dilerken, tüm dünyaya huzur ve barış getirmesi temennilerimle Bursalı ve Gürsulu hemşerilerimin bayramını içtenlikle kutlar, ulu yaradandan sağlık ve huzur dolu günler geçirmelerini dilerim.” 
NEŞET ÇAĞLAYAN - ORHANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI
“Maneviyatımızın teminatı olan bayramlarımızı coşkuyla kutlarken kardeşlik bağlarımızın pekişmesine ve dayanışmamıza da katkı sağlamış olmakta. Buradan yola çıkarak gelecek bayramları daha sorunsuz ve problemsiz kutlama dileklerimle başka Türk ulusunun ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı iyi dileklerimle kutlar sağlık ve esenlik dolu günler dilerim. Temennim savaşsız ve daha huzurlu bir dünyada yaşamak.”
OSMAN SARGIN - İZNİK BELEDİYE BAŞKANI
“Kurban Bayramı’nın ilçemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bayram öncesi yoğun bir tempo ile çalışarak vatandaşlarımızın bayramı rahat geçirmesini amaçladık. Bayram süresince de tüm ekiplerimiz vatandaşlarımızın yardımına koşmak için hazır halde bekleyecekler. Vatandaşlarımızdan ricam kurban kesim yerlerine ve kurallarına hassasiyet göstermeleridir. Mutlu bayramlar diliyorum.”
ALİ ÖZKAN - KARACABEY BELEDİYE BAŞKANI
“Tüm ilçe halkımızın ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Karacabey Belediyesi olarak vatandaşlarımızın huzur içinde bir bayram geçirmesi için tüm çalışmalarımızı tamamladık. İlçe halkımız gönül rahatlığıyla bayram tatilini yaşayacaktır. Belediye ekiplerimiz ve acil birimlerimiz ilçede 7/24 hizmet vereceklerdir.” 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat