Bayramda büyük sünnet şöleni

Mustafakemalpaşa 27 Ekim 2016 19:20
Videoyu Aç Bayramda büyük sünnet şöleni
A
a

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 2.'si gerçekleştirilecek olan Toplu Sünnet Şöleni'nde 48 çocuk Cumhuriyet Bayramı'nda delikanlılığa ilk adımını atacak. Başkan Sadi Kurtulan, organizasyonla çocuklara güzel bir hatıra bırakmak istediklerini söyledi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 2.'si gerçekleştirilecek olan Toplu Sünnet Şöleni'nde 48 çocuk Cumhuriyet Bayramı'nda delikanlılığa ilk adımını atacak.Sosyal belediyecilik anlayışıyla halka hizmet sunan Mustafakemalpaşa Belediyesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle çocuklarını sünnet ettiremeyen ailelere ilk mürüvvet heyecanını yaşatacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda düzenlenecek şölende 3-11 yaş arasındaki 48 çocuk, erkekliğe ilk adımı atarken çifte bayram yaşayacak. Cumartesi günü saat 12.00'da Belediye Düğün Salonu'ndaki sünnet merasiminde, sağlık kontrollerinden geçen çocuklar için şehir turu, eğlence, hediye dağıtımları ve yemek ikramı yapılacak.
GÜZEL BİR HATIRA
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sünnetin hem dinin bir şiarı hem de sağlık açısından gerekliliğine vurgu yaparak, organizasyonla çocuklara güzel bir hatıra bırakmak istediklerini söyledi. Sosyal yardımlaşmaya katkı verecek olan sünnet şölenini kalıcı bir hizmet politikasına dönüştürmek istediklerini belirten Başkan Kurtulan; "Bugüne kadar çocukları için  bu vecibeyi yapacak imkan ve zaman bulamamış ailelerimize yardımcı olmak hedefindeyiz. Tüm Mustafakemalpaşalıları bu özel güne katılarak, çocuklarımıza manevi destek vermeye davet ediyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat