Loading...

Belediye Başkanına Müzik Aleti Çaldırdılar

Türkiye 24 Eylül 2017 00:48
Videoyu Aç Belediye Başkanına Müzik Aleti Çaldırdılar
A
a

Bursa’Da Düzenlenen “3’Üncü Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali” Kapsamında Gemlik’E Gelen Yabancı Folklor Ekipleri, İlçenin Farklı Noktalarında Sahne Aldı. Gemlik İlçesine Bağlı Umurbey, Balıkpazarı Ve Engelsiz Kafe’De Sahne Alan Ekipler, Festival Coşkusunu Mahallelere De Taşımış Oldu.

Bursa’da düzenlenen “3’üncü Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali” kapsamında Gemlik’e gelen yabancı folklor ekipleri, ilçenin farklı noktalarında sahne aldı. Gemlik ilçesine bağlı Umurbey, Balıkpazarı ve Engelsiz Kafe’de sahne alan ekipler, festival coşkusunu mahallelere de taşımış oldu.
Düzenlenen etkinlik kapsamında sahne alan Bosna ve Kosova ekiplerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ekiplere katılımları için teşekkür etti. Folklor ekipleri ise Belediye Başkanı Yılmaz’a Kosova’ya ait yöresel şapka hediye ederken, yerel çalgı olan ‘Çifteli’ isimli müzik aletini çaldırdılar.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ‘’Ecdadımızın elinin değdiği o kadar büyük bir coğrafya var ki, bugün bile, ziyaretlerimizde büyük bir heyecanla ağırlıyorlar, davetlerimize de önemli sayıda ekiple katılıyorlar. Bugün, Gemlik’in en eski yerleşim noktalarında biri olan Umurbey’de iki kardeş ülkemizi ağırlıyoruz. Tüm umudu Türkiye olan Bosna Hersek ve Kosova’yı bağrına basan Umurbey vatandaşlarına da teşekkür ediyorum. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Gemlik Zeytini Festivali, sizlerin katılımıyla güzel oluyor. Emek veren herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat