Belediye vites yükseltti

Karacabey 15 Kasım 2016 18:41
Videoyu Aç Belediye vites yükseltti
A
a

Son dönemde modern belediyecilik adına ses getiren başarıları ile dikkat çeken ve Türkiye’nin ender borçsuz belediyeleri arasına adını yazdıran Karacabey Belediyesi, araç filosunu güçlendirme çalışmaları kapsamında, ücretlerinin tamamının peşin ödendiği 8 aracı daha araç filosuna dâhil etti.

Karacabey Belediyesi tarafından yeni alınan 8 araç, önceki gün gerçekleştirilen görkemli bir tören ile Karacabeylilerin hizmetine sunuldu. Araç filosuna yeni katılan araçların kurdele kesim töreni; Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse, AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Müftü Durmuş Ayvaz, ,belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar tarafından gerçekleştirilirken, törende geniş bir vatandaş kitlesi de hazır bulundu.
TÜM ALIMLAR PEŞİN
Göreve başladıkları ilk günden itibaren, belediyenin güçlü ve sürdürülebilir bir finansal yapıya kavuşması adına gerçekleştirilen yapısal reformlar sayesinde, Karacabey’in konumunun ‘1.Lig Belediyeleri’ arasına her geçen gün daha da yaklaştığını ifade eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, modern belediyecilik adına uygulamaya koydukları yapısal değişimler sayesinde, ekonomik anlamda da başarılı sonuçlar elde etmeye başladıklarını kaydetti.
Araç filosuna sürekli yeni araç alımlarının gerçekleştirildiğini anımsatarak, en son alınan araçların tümünün, ücretlerinin de peşin olarak ödendiğinin altını çizen Başkan Ali Özkan; “Karacabey Belediyesi, kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü yapısıyla, geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyor. Bir sürü maliyet unsurlarına rağmen gelir ve gider dengesini doğru bir şekilde yöneterek, borçsuz bir belediye adına faaliyetlerimize titiz bir şekilde devam ediyoruz” dedi.
BORÇ BİR ALTERNATİF
“Hedeflerimiz doğrultusunda, ihtiyaç duyduğumuz projeleri gerçekleştirmek adına gerektiğinde borçlanma yolu da bir alternatifimizdir” diyen Başkan Ali Özkan, “Her yıl vites büyülterek hedeflerimize bir bir ulaşıyoruz. Karacabey, Bursa’nın merkezde yer alan ilçelerin konumuna doğru sosyal, kültürel ve ekonomik olarak tüm yönleri ile kararlılıkla ilerlemektedir. İlçemizin topyekûn kalkınması adına özverili şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat