Belediyeden fırın denetimi

Yıldırım 29 Kasım 2016 14:54
Videoyu Aç Belediyeden fırın denetimi
A
a

Yıldırım Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren ekmek fırınlarını denetledi.

 Zabıta Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Bursa Fırıncılar Derneği ile ekmek fırınlarında ortaklaşa denetim yapıldı. Zabıta ekipleri, iş yeri  açma ruhsatı ile gramaj ve terazi, Tarım Müdürlüğü ekipleri ise ekmeklerin üretim ve depolama alanlarında temizlik kontrolü yaptı.  Çalışanların  iş kıyafetlerinden taban ve tavan temizliğine kadar ekmek üretimi yapılan işletmelerde riayet edilmesi gereken temizlik  kurallarına uyulup  uyulmadığı denetlendi.

 ESNAFI  İKAZ  ETTİ
 Öte yandan zabıta ekipleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği  kapsamında ekmek gramajının yeniden belirlendiğini hatırlatarak, vatandaşların da bilgilenmesi için fiyat-gram tarifelerinin görünür bir noktaya  asılması konusunda esnafı ikaz etti. Yıldırım’da ekmek fırını denetimleri rutin olarak devam edilecek.

“CEZAİ MÜEYYİDE UYGULUYORUZ”
 Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ekmeğin gramaj tespiti, iş yeri ruhsatı ve çalışanların kılık kıyafeti ve mekânın temizliği gibi  konularda titiziz. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Aynı hata tekrarlanıyorsa cezai müeyyide  uyguluyoruz” diye konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat