Loading...

Besni’De Ameliyatlar Son Teknolojik Mikroskobik Cihaz İle Yapılacak

Türkiye 24 Eylül 2018 19:17
Videoyu Aç Besni’De Ameliyatlar Son Teknolojik Mikroskobik Cihaz İle Yapılacak
A
a

Adıyaman’In Besni Devlet Hastanesi Cerrahi İşlemlerde Kullanılmak Üzere Son Teknoloji Ameliyat Mikroskobu Cihazı Satın Aldı.

Adıyaman’ın Besni Devlet Hastanesi cerrahi işlemlerde kullanılmak üzere son teknoloji ameliyat mikroskobu cihazı satın aldı.
Cihaz hakkında bir açıklama yapan Besni Devlet Hastanesi Başhekim Op. Dr. Ali Helli, “Besni Devlet Hastanemizde başta kulak burun boğaz ameliyatları olmak üzere birçok cerrahi branşta hizmet verecek ameliyat mikroskobu faaliyete geçti. Özellikle mikro cerrahi işlemlerinde kullanılması büyük avantaj getirecek olan ve çok daha fazla detayı görme imkanı sağlayan bu mikroskobik cihaz, gün ışığı aydınlığına sahip HD görüntü kalitesinde olup, ışık kaynağı dar ve derin kaviteler için ışık yayılımı sağlamaktadır. Ayrıca, geniş bir çalışma alanı görüntüsüne sahip mikroskobumuzla Devlet Hastanemizde KBB branşında ventilasyon tüp uygulaması, kulak zarı perforasyonu onarımı (timpanoplasti) ile ani işitme kaybı, meniere hastalığında hastalara intratimpanik steroid enjeksiyonu uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir. Diğer cerrahi ameliyatlarda da büyük fayda sağlayacak cihazımız halkımızın hizmetine sunulmuştur. Sağlık Bakanlığını tarafından hastanemize tahsis edilen cihazda emeği geçen İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Erdoğan Öz ve desteğini esirgemeyen paydaş kurumlara teşekkür ederiz" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat