BİBER KARNAVALI

Bursa 5 Eylül 2016 20:32
Videoyu Aç BİBER KARNAVALI
A
a

Yenişehir’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Altın Biber Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Çelik, biberin artık dünya pazarlarına girmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.

 Festivale AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalin Yenişehir biberini dünyaya tanıtmak maksadı ile gerçekleştirildiğini belirten Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Festival sayesinde Yenişehir biberi artık dünyanın sayılı ürünleri arasına girmeye başladı” dedi.
‘GEREĞİ YAPILACAK’
Üreticiden alımların çok ucuz fiyata yapıldığını duyduklarını ve üzüldüklerini belirten Çelik, “Hemen gerekli talimatları verdim. Bursa Tarım A.Ş. vasıtası ile pazarlama konusunda çaba harcayacağız. Üreticinin alın terinin karşılığını verebilmek için bizde elimizden geleni yapacağız. Festival hayırlı olsun” diye konuştu.
ÜRÜNLER SERGİLENDİ
Festivalde her mahalle açtığı stantlarda köylerinde yetişen ürünleri sergiledi. Festivalde ayrıca Çınarlı Camii’nde şehitler için mevlid-i şerif okundu. Bugün de ilçenin düşman işgalinden kurtuluşu canlandırılacak ve Selimiye ve Kıblepınar şehitlikleri ziyaret edilecek.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat