Bilal Erdoğan Bursa'da öğrencilerle bir araya geldi

Bursa 22 Eylül 2017 14:34
Videoyu Aç Bilal Erdoğan Bursa'da öğrencilerle bir araya geldi
A
a

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Bursa'da Uluslararası Murad Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan Türkiye’nin en modern liselerinden biri olan Uluslararası Murad Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret eden Bilal Erdoğan, öğrencilere eğitimin öneminde bahsetti. 5 kıtadan çok sayıda öğrencinin bulunduğu okulda evvela kimya ve biyoloji sınıflarındaki öğrencilerle bir araya gelen Erdoğan, daha sonra İngilizce ve Arapça derslerine girdi.Öğrencilere yabancı dilin çok gerekli olduğunu anlatan Erdoğan, “Ne kadar çok yabancı dil edinebilirseniz o kadar faydasını görürsünüz. Ben yurt dışına üniversiteye gittiğimde Fransızcayı öğrendim. İtalya’ya gittiğim zaman İtalyancayı öğrendim. Bir dil öğrendikten sonra bir sonraki dili öğrenmeniz kolaylaşıyor. Dünya doğuya doğru bir harekete geçmiş oldu. Çince, Hintçe, Rusça gibi diller de önem kazanmaya başladı” diye konuştu.
Myanmar, Afganistan, Irak, Etiyopya'dan gelen öğrencilerle yakından ilgilenen Bilal Erdoğan, Uluslararası İmam Hatip Liseleri Çalıştayı'na katıldı. Erdoğan, kendisine eşlik Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte öğrencilerle yemekhanede öğle yemeği yedi.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat