Birecik Belediyesi’nde 15 Temmuz Sergisi

Magazin 28 Eylül 2016 10:40
Videoyu Aç Birecik Belediyesi’nde 15 Temmuz Sergisi
A
a

Birecik Belediyesi’nde 15 Temmuz Sergisi

15 Temmuz gecesi tankların üzerine çıkıp, namlulara kendilerini siper ederek darbeyi engelleyen demokrasi kahramanlarının fotoğrafları, Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediyesi girişinde sergilendi.
O gece yaşananları hafızalarda canlı tutmak ve vatan uğruna canlarını feda eden şehitleri bir kez daha anmak amacıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Sergisi” düzenlendi. Birecik Belediyesi hizmet binası girişinde açılan sergide, kanlı gecede yaşanan olayları anlatan fotoğraf kareleri yer aldı. Sergiyi gezerken demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen o geceyi adeta tekrar yaşayan Birecikliler, demokrasi kahramanlarının darbecilere karşı verdiği amansız mücadeleye bir kez daha tanıklık etti.
Öğrencilerden duygu seli
Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, AK Parti İlçe Başkanı Müslüm Kaynarpınar, 11 Temmuz İlkokulu, 20 Nisan İmam Hatip Ortaokulu ve Ali Karaata Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Ali Karaata Anadolu Lisesi Müdürü Tayfun Çelebi tarafından oluşturulan oratoryo ekibi 15 Temmuz konulu şiiri seslendirdi.
“Şehit ve gazilerimize şükran borçluyuz”
Programda konuşan Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, öğrencilerin okuduğu hissiyat dolu şiirlerin üzerine bir şey söylemenin pek de mümkün olmadığını ifade etti.
Türkiye’nin 15 Temmuz’da çok kötü bir gece geçirdiğini belirten Pınarbaşı, “O gece ülkemiz üzerine büyük bir karanlık çökmüştü. O karanlık önce Allah’ın izniyle, sonra bu şanlı ve şerefli halkımızın dik duruşu, polisimizin, istisnalar hariç askerlerimizin bu millete sahip çıkışıyla aydınlığa dönüştü. Milletimiz, tek vücut oldu ve bu vatanın asla bölünmeyeceğini tüm dünyaya gösterdi” dedi.
Darbe girişimi gecesi vatan uğruna can veren 241 şehit ile 2 binin üzerindeki gaziye şükran borçlu olduklarını ifade eden Pınarbaşı, “İnşallah bir daha Türkiye’nin başına böyle kötü olaylar gelmez” diye konuştu.
Halkın bundan sonra da huzuruna, demokrasisine, bayrağına, ezanına her birlikte sahip çıkacağına inandığını dile getiren Pınarbaşı, konuşmanın sonunda, programı hazırlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat