Loading...

Bitlis’Teki Okullara Güvenlik Personeli Alımı

Türkiye 13 Ekim 2017 16:50
A
a
Bitlis merkez ve ilçelerinde milli eğitim müdürlüğüne bağlı okulların güvenliğini sağlamak üzere 70 kişinin işe alınacağı belirtildi.
Açıklamalarda bulunan İş-Kur Bitlis İl Müdürü Mücahit Gülmez, “İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine bağlı resmi okulların güvenliğini sağlamak üzere, güvenlik görevlisi mesleğinde il geneli 70 kişiyi işe alacağız. Müracaatlar 16 Ekim 2017 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Ekim 2017 Cuma günü sona erecektir. İşe alınacak güvenlik elemanlar, 30 Haziran 2018 tarihine kadar çalıştırılacaktır” dedi.
Gülmez, işe alınacak güvenlik elemanlarında aranacak şartları ise şöyle sıraladı:
“Katılımcıların 5188 sayılı kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması ve aynı kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerekmektedir. 25-45 yaş aralığında bulunmak. En az lise mezunu olmak. Askerliğini tamamlamış olmak. Daha önce güvenlik görevlisi mesleğinde çalışmamış olmak. Adli sicil kaydı bulunmamak. Bu şartları taşıyan vatandaşlarımız, İş-Kur İl Müdürlüğüne veya ilçe belediye başkanlıklarında bulunan hizmet noktalarına şahsen başvurularını yapılabileceklerdir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat