Loading...

BİZ GELECEĞİZ, GELECEK BİZİM

Bursa 21 Kasım 2017 12:11
Videoyu Aç BİZ GELECEĞİZ, GELECEK BİZİM
A
a

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü başkanlığında Çocuk Hizmetleri Birimi tarafından ‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla yürüyüş düzenledi. Öneş, “Geleceğimizin umudu tüm çocuklarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı yarınlar diliyor, Dünya Çocuk Hakları Günlerini kutluyorum” dedi.

“Dünya Çocuk Hakları Günü’ kutlandı

‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü başkanlığında Çocuk Hizmetleri Birimi tarafından yürüyüş düzenlendi.
Zafer Plaza AVM’den başlayan yürüyüşe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş, İl Müdür Yardımcıları Murathan Bozkurt, Halil Civelekoğlu, İl Çocuk Hakları Komite Üyesi çocuklar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Meydanda toplanan çocuklar, bayraklar ve pankartlarla kortej oluşturdular.
Kortej, çocuk bandosu eşliğinde Heykel'deki Atatürk Anıtı'na kadar yürüyerek çelenk bıraktı.

Ardından da saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı Anadolu Kız Lisesi bandosu eşliğinde söylendi ve Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi okundu.

VALİ İZZETTİN KÜÇÜK’E  ZİYARET
Vali İzzettin Küçük, İl Müdürü Erkut Öneş'i  ve İl Çocuk Hakları Komitesi Üyesi çocukları makamında kabul etti.Komitenin Bursa'da yaptığı faaliyetler hakkında bilgiler alarak tüm çocuklarla ayrı ayrı ilgilendi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Öneş; “Her çocuk öncelikle sağlık, eğitim ve diğer tüm imkanlardan yararlanma ve barış dolu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir. Bizim de öncelikli çabamız çocuklarımızın örf, adet ve geleneklerine bağlı kendi ayakları üzerinde durabilen, ülkeye ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetiştirilmesidir. Bu hepimizin ortak sorumluluğudur. Geleceğimizin umudu tüm çocuklarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı yarınlar diliyor, Dünya Çocuk Hakları Günlerini kutluyorum” dedi.
 
Kaynak : ÖZLEM ATAÇ/ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat